Третє судно зайшло під завантаження пшеницею за програмою Grain from Ukraine


До Одеського морського порту зайшов балкер Neva (прапор — Маршаллові острови) під завантаження 25 тис. тонн пшениці від України для Сомалі за гуманітарною програмою Grain from Ukraine.

Як повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури, балкер Neva — це третє за рахунком судно в рамках програми, започаткованої Президентом України Володимиром Зеленським в партнерстві зі Всесвітньою продовольчою програмою ООН (WFP). Її мета — допомога бідним країнам у боротьбі з голодом.

Друге судно, BC Callisto, завершує в порту Чорноморськ завантаження 30 тис. тонн пшениці, які будуть відправлені до Ефіопії. Перший балкер Nord Vind з 27 тис. тонн пшениці для Ефіопії вирушив з Одеського порту в середині листопада.

Очікується, що порти до кінця весни 2023 року приймуть понад 60 суден, які доставлять українську пшеницю для бідних країн.

Україна системно виконує свої зобовʼязання у рамках «Зернової ініціативи» та продовжує працювати над розвитком ініціативи Президента Володимира Зеленського Grain from Ukraine. Ми вдячні країнам-учасницям проєкту та впевнені, що спільними зусиллями зможемо не тільки боротися зі світовим голодом, але й зберегти за Україною статус ключового експортера агропродукції”, — наголосив віце-прем’єр — міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

У рамках «Зернової ініціативи» у п’ятницю, 2 грудня, з портів Великої Одеси вийшли сім суден з 287,4 тис. тонн агропродукції для країн Азії. Серед них балкер Al Saad з 55 тис. тонн пшениці для Індонезії, яка потерпає від продовольчої кризи.

З початку роботи зернового коридору Україна експортувала 12,7 млн тонн агропродукції.