Турецька компанія розглядає розміщення плавучих ТЕС у Молдові та Румунії замість Одеси


Турецька компанія Karpowership розглядає варіант розміщення у Румунії та Молдові суден-електростанцій для постачання електроенергії в Україну. Про це заявила генеральна директорка Karpowership Зейнеп Харезі в інтерв’ю Anadolu.

Раніше ішлося про розміщення трьох суден-електростанцій загальною потужністю 300 МВт поряд з Одесою. Але оскільки немає жодних гарантій безпеки, було вирішено розглянути можливість постачання електроенергії через інші країни.

Харезі зауважила, що з урахуванням безпеки плавучі станції краще розмістити в портах Молдови та Румунії, з яких потім електроенергія передаватиметься лініями електропередач в Україну.

Гендиректорка компанії наголосила, що йдеться про 3-4 станції. За її словами, переговори вже розпочалися. Компанія може постачати обсяг електроенергії, якого вистачить для забезпечення близько мільйона домогосподарств.

Зараз ми ведемо переговори з Україною, включно з ООН та деякими іншими організаціями з надання допомоги, щодо забезпечення близько 300 або 400 мегаватів електроенергії силовими кораблями, намагаючись знайти найкраще рішення щодо того, як і де розгорнути станції”, — сказала Харезі.

Україна, яка ще донедавна була нетто-експортером електроенергії, зараз відчуває її гострий дефіцит внаслідок російської агресії. Найбільша атомна станція України окупована і не генерує енергію, а всі великі теплові та гідроелектростанції на вільній території пошкоджені ракетами тією чи іншою мірою.

Karpowership має вісім доступних суден, які разом можуть генерувати до 2 гігават електроенергії. Цього достатньо, аби забезпечити живленням приблизно 5 млн будинків. Найбільше судно компанії має потужність 500 МВт. Судна під’єднують бортову електростанцію до берегової мережі, використовуючи близько кілометра кабелів.