Туреччина може стати посередником в евакуації з портів заблокованих війною суден


 

Україна звернулася до Туреччини з пропозицією стати посередником для виведення з українських портів не лише шести заблокованих від початку війни турецьких суден, а й 38 суден інших іноземних судновласників, і отримала принципову згоду. Про це повідомив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Юрій Васьков, передає «Інтерфакс-Україна».

[Президент Туреччини Реджеп Таїп] Ердоган говорив про можливість виходу заблокованих турецьких суден із Миколаєва. Йдеться виключно про судна, які були заблоковані в портах до 24 лютого 2022 року. Для цього потрібні гарантії безпеки та посередник, яким Туреччина готова бути для своїх суден. Ми, зі свого боку, запропонували, щоб Туреччина була посередником для розблокування і виходу інших суден. Туреччина на це принципово погодилася”, — сказав Васьков.

Водночас він поки що не зміг назвати можливу дату виведення суден з українських портів.

Поки що дата невідома, це безпекове питання, і над ним працюють відповідні структури”, — зазначив заступник міністра інфраструктури.

Раніше президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган разом із заявою про продовження функціонування Чорноморської зернової ініціативи ще протягом двох місяців повідомив про досягнуту домовленість щодо виведення турецьких суден із портів Миколаїв і «Ольвія».