Україна закликала ЄС повністю припинити морське торгове сполучення з Росією


Санкції Європейського союзу щодо Російської Федерації повинні включати повну заборону торговим суднам виконувати рейси у сполученні з російськими портами. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, повідомляє прес-служба МЗС.

Суднам під прапорами країн ЄС має бути заборонений вхід у російські морські порти, а виключення на вхід суден під російським прапором до портів ЄС мають бути прибрані. Чесно кажучи, дивно бачити, як деякі столиці висловлюють нам підтримку, а їхні компанії в цей час транспортують російську нафту та інші товари по світу”, — заявив Кулеба на засіданні Ради міністрів закордонних справ ЄС у понеділок, 16 травня.

Міністр нагадав, що економіка РФ має дві структурні вразливості, які існували століттями: логістичні зв’язки між європейською та азіатською частинами великої сухопутної території Росії значно розсіяні, а крім того, вона має дуже маленький комерційний флот порівняно з обсягом торгівлі.

Близько 70% російського експорту йде морем, решта — газогонами та нафтогонами, залізницею. Росія залежить від іноземних комерційних флотів для експорту своїх товарів. Враховуючи жорстокі дії РФ проти України та загрозу, яку вона становить для Європи, Росія не має права продовжувати отримувати переваги завдяки добрій волі західних транспортних компаній та споживачів, завдяки комерційним відносинам із ними. Лише повна блокада російського експорту змусить Росію припинити війну”, — наголосив він, зазначивши, що для світової економіки інфляційні чи рецесивні ефекти при цьому будуть мінімальними та точно меншими, ніж цього остерігаються.

Загалом Україна просить Євросоюз запровадити санкції проти Росії за п’ятьма напрямами: енергетичне ембарго (включно з ембарго на російську нафту, газ та вугілля), фінансові обмеження (включно з відключенням від SWIFT усіх російських та білоруських банків, які дозволяють експортерам оминати чи намагатися оминати санкції), торгівля (за виключенням розумних винятків критичного імпорту), медіа (повна заборона всіх російських ЗМІ в Європі та заборона роумінгу для російських телекомунікаційних провайдерів ЄС), а також розширення індивідуальних санкцій проти російських еліт, олігархів, чиновників, членів їхніх сімей та підприємств, включно з військово-промисловим комплексом РФ.