Україна закликає США імпортувати нашу руду замість російської


Україна закликає США ввести санкції проти російської металургії, а також включити українську руду й іншу продукцію в ланцюжок поставок. 

«Сталь – це сфера, де ми особливо зацікавлені в розширенні санкцій проти рф і доступі на американський ринок. Уся російська металургійна продукція має опинитись під санкціями США. З цією метою ми закликаємо включити українську руду та інші продукти в західний ланцюг поставок і замінити на цих ринках росію», — заявила перша віцепрем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко під час зустрічі з міністром торгівлі США Джиною Раймондо.

Також Свириденко зазначила, що важливо зрівняти українську руду та чавун з продукцією ЄС, та продовжити звільнення продукції українського експорту від податкових тарифів (принаймні до кінця 2024 року).

Із заступником Держсекретаря США з економічного зростання, енергетики та навколишнього середовища Хосе Фернандезом Юлія Свириденко обговорила перспективні напрямки співпраці в контексті реалізації Плану відновлення України, зокрема, його енергетичної складової.

Міністр економіки підкреслила, що План відновлення передбачає розбудову зеленої економіки: енергетична система спиратиметься на новітні технології та вуглецево-нейтральні енергоресурси.

У ході зустрічі обговорювалась і практична реалізація проєктів з відновлення України — наприклад, механізми залучення до реалізації проєктів американських компаній, страхування воєнних ризиків тощо.