Україна має отримати політичні гарантії перед будівництвом зернових хабів в Африці — Мінагропрод


Будівництво логістичних хабів для перевалки українського зерна, якими раніше зацікавилися Сенегал, Нігерія та Гана, не є складним чи витратним процесом, але перед їх створенням Україна має отримати гарантії від відповідних країн щодо їх передбачуваного та штатного використання. Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Технічно хаби будуються недовго. Питання не в самому будівництві, а у двох речах: фіксації певних гарантій між двома країнами, що вони будуть побудовані та нормально функціонуватимуть. Другий момент: принципи оперування ним з боку України, чи це буде державна компанія, як у ній будуть задіяні приватні трейдери”, — пояснив Сольський на брифінгу у понеділок, 16 січня, присвяченому нещодавній поїздці делегації міністерства до африканських країн.

Він також зазначив, що більше інформації про інфраструктурні проєкти Мінагропрод повідомить у середині весни 2023 року, оскільки найближчими місяцями ще потрібно провести додаткові консультації з владою африканських країн, а також із бізнесом, зацікавленим в експорті українського зерна до Африки.

Делегація Мінагропроду під час поїздки до африканських країн підписала з Сенегалом меморандум про співпрацю у сфері сільського господарства. Крім того, Сенегал, Нігерія та Гана зголосилися розвивати співпрацю з Україною та висловили готовність до розширення своїх портів для інтенсифікації вивантаження та зберігання українського зерна.

За результатами візиту Україна найближчими місяцями відправить до Нігерії 25 тис. тонн зернових у рамках гуманітарної ініціативи Grain from Ukraine.