Україна налагодила два альтернативні маршрути для експорту продовольства — Кулеба


Україна разом з партнерами налагодила два альтернативні сухопутні маршрути для експорту продовольства і доставки до регіонів, які його потребують. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Росія наражає мільйони людей на загрозу голоду, блокуючи наші порти. Разом з партнерами Україна налагодила два альтернативні наземні маршрути для доставки продовольчого експорту і порятунку Африки та інших регіонів від голоду”, — написав Кулеба у Twitter в суботу, 21 травня.

Міністр наголосив, що Росія повинна зняти блокаду українських портів, щоб міг відбуватися повноцінний і вільний експорт.

За даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FАО), станом на початок травня в Україні застрягли близько 25 млн тонн зерна, яке неможливо вивезти через блокування Росією морських портів та проблеми з інфраструктурою.

12 травня Єврокомісія затвердила план допомоги Україні з вивезення до липня не менше 20 млн тонн зерна. Зокрема, Єврокомісія закликає допомогти вивезти зерно, прискоривши митні процедури, вивільнивши склади, створивши логістичні коридори та збільшивши пропускну спроможність морських портів. За даними Єврокомісії, Україна займає 10% світового ринку пшениці, 13% — ячменю, 15% — кукурудзи, понад 50% ринку соняшникової олії.

До російського військового вторгнення Україна щомісяця експортувала до 5 млн тонн сільгосппродукції через порти Одеси і Миколаєва, проте зараз через їх морську блокаду з боку РФ країна може щомісяця перевозити близько 500 тис. тонн зернових. Цей показник можна збільшити до 2-3 млн тонн, наростивши пропускну здатність залізничних і логістичних переходів на кордонах з країнами ЄС.

Україна шукає нові логістичні маршрути, зокрема залізничні. Одним з нових є маршрут через порт Констанца в Румунії. Також опрацьовуються коридори через Польщу та порти на Балтійському морі.

 

.