Україна не може експортувати близько 25 млн тонн зерна через блокаду портів — FAO


Близько 25 млн тонн зерна застрягли в Україні та не можуть покинути країну через заблоковані морські порти та проблеми з інфраструктурою. Про це повідомив заступник директора відділу ринків і торгівлі Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FАО) Йозеф Шмідхубер, інформує «Ладифундист».

За його словами, блокування портів вважається причиною високих цін на продукти харчування, які досягли рекордного рівня в березні після російського вторгнення в Україну, а потім трохи послабилися у квітні.

Згідно з даними Міжнародної ради з зернових, Україна була четвертим у світі експортером кукурудзи (кукурудзи) у сезоні 2020-2021 та шостим експортером пшениці.

Це майже абсурдна ситуація, яку ми бачимо зараз в Україні з майже 25 млн тонн зерна, яке можна було б експортувати, але яке не може залишити країну через відсутність інфраструктури, блокаду портів», — зауважив Шмідхубер.

Разом з тим, Шмідхубер відмітив, що повні силоси можуть призвести до дефіциту сховищ під час наступного збору врожаю в липні та серпні.

Всупереч війні, умови для збору врожаю виглядають не такими вже й жахливими. Це дійсно може означати, що в Україні недостатньо складських потужностей, особливо якщо не буде відкритого пшеничного коридору для експорту з України», — акцентував він.

Шмідхубер додав, що занепокоєння викликають повідомлення про знищення частини зернових складів під час бойових дій.