У морі біля України плавають понад 400 мін — Сили оборони


У водах Чорного моря біля України наразі перебувають понад 400 морських мін, встановлених Росією. Про це повідомила начальниця об’єднаного координаційного прес-центру Сил оборони півдня Наталя Гуменюк.

Море України заміноване, зокрема, містить понад 400 морських мін, з огляду на те, що самі окупанти проголосили цю небезпеку і позначили кількість мін, які може знати лише той, хто безпосередньо заміновував море”, — розповіла Гуменюк в ефірі національного телемарафону.

Вона уточнила, що з початку 2023 року в морі знищили понад 20 мін.

Часом вони вибухають безконтрольно, і тоді завдають шкоди місцевості на відстані до 200 метрів. А підрив міни у воді може вражати все живе у радіусі кілометра.

Також речниця розповіла, що влада низки прибережних міст облаштовує альтернативні місця відпочинку на морі. Якщо місця облаштують відповідно до правил безпеки, то їх відкриють. Втім, залишається високий рівень повітряної небезпеки, бо ворог часто атакує саме повітряну зону узбережжя. Тому важливо, аби люди, які відпочиватимуть в облаштованих місцях, мали змогу перейти до укриття у разі небезпеки.