У портах Великої Одеси зросло вивантаження вагонів зі збіжжям


 

У портах Одеса та Чорноморськ зростає вивантаження вагонів з агропродукцією. Про це розповів заступник директора департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов, передає Rail.insider

Під час наради представників «Укрзалізниці» та зернового ринку у четвер, 25 травня, Ткачов розповів, що цього тижня спостерігається зростання кількості вагонів, які рухаються у напрямку портів Великої Одеси. Якщо на початку тижня таких було 900 одиниць, то зараз — 1512.

Зростає і обсяг вивантаження.

Середній показник був приблизно 92 вагони. Позавчора (23 травня) вивантажували 99 вагонів. А вчора (24 травня) — 186 вагонів. Тобто майже вдвічі зросло вивантаження зерна у портах Великої Одеси”, — наголосив посадовець.

Він також висловив сподівання, що ця тенденція збережеться.

І порти вийдуть на ті показники, які мали (майже 900 вагонів на добу вивантажували). Але це неможливо, поки не запрацює порт «Південний», який здійснював найбільший обсяг перевантажувальної роботи зернових вантажів. Тож чекаємо на рішення по порту «Південний»”, — уточнив Ткачов.

Представник «Укрзалізниці» розповів і про ситуацію у порту Ізмаїл. На початку тижня у напрямку цього порту рухалися 2428 вагонів із зерновими, а зараз — 2215. При цьому якщо 23 травня вивантажили лише 60 вагонів через дощ, то 24 травня — уже 106 вагонів. Тож наразі черга становить 21 добу.

Окрім того, Ткачов розповів про те, що почалася передача вагонів із зерном через прикордонний перехід Ягодин—Дорогуськ. Ці вагони простоювали з квітня.

Загалом же за 24 доби травня навантаження зернових на мережі «Укрзалізниці» становило лише 914 тис. тонн. Водночас, на експорт за цей період перевезено 973 тис. тонн, у тому числі у напрямку портів – 720 тис. тонн, через західні прикордонні переходи — 253 тис. тонн.