У порту Констанца збудують зерновий термінал для панамаксів


Румунський портовий оператор Socep розпочав необхідні процедури для початку будівництва в порту Констанца сучасного зернового термінала з річною потужністю зберігання не менше 650 тис. тонн зернових та олійних культур, пише Romania Insider.

Новий термінал буде обслуговувати судна Panamax місткістю 65-67 тис. тонн з осадкою до 13,5 метра.

На першому етапі експлуатації судна будуть завантажуватися зерном зі швидкістю майже 800 тонн на годину, на другому етапі цей показник планується збільшити приблизно до 1600 тонн. Швидкість вивантаження зерна з автотранспорту — 800 тонн на годину, із залізничних вагонів — 400 тонн. Всі розвантажувальні та навантажувальні операції будуть виконуватися одночасно.

Другий етап вказаного інвестиційного проєкту Socep планує завершити вже наприкінці літа 2024 року.

На даний момент Socep володіє вісьмома діючими причалами в порту Констанца, критими складами площею 70 тис. квадратних метрів і 150 тис. квадратних метрів для контейнерного терміналу.

Румунський порт Констанца є найближчим до України іноземним морським портом на Чорному морі. Після початку повномасштабного російського вторгнення станом на кінець вересня порт Констанца обробив 4,5 млн тонн українського зерна.