Через порти Одещини експортовано 26 млн тонн агропродукції з початку року — Одеська ОВА


З початку 2022 року через порти в Одеській області на експорт відправлено 26 млн тонн агропродукції, в тому числі понад 10 млн тонн — у рамках Зернової ініціативи за сприяння ООН. Про це заявила директор департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської обласної військової адміністрації Алла Стоянова.

Пшениці було експортовано 5,5 млн тонн, кукурудзи — 10 млн тонн. Порти на Дунаї спроможні вивозити 3 млн тонн, Великої Одеси (Чорноморськ, Одеса та «Південний») — 4 млн тонн”, — розповіла Стоянова під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Одеса у середу, 16 листопада.

Українські морські порти Дунайського регіону в січні-вересні 2022 року збільшили вантажообіг порівняно з аналогічним періодом минулого року в 3,5 разу — до понад 11 млн тонн.

Наприкінці липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Аналогічну угоду ООН та Туреччина підписали з Росією. Угоди діятимуть протягом трьох місяців із можливістю продовження.

Станом на 14 листопада в рамках зернової ініціативи порти Великої Одеси відправили 456 судна, які експортували 10,7 млн тонн українського продовольства до країн Африки, Азії та Європи.