Рені Ізмаіл Усть-Дунайск Білгород-Дністровский Іллічівськ Одесса Южний Миколаїв Октябрьск Херсон Євпатория Севастополь Ялта Феодосія Керчь Бердянськ Маріуполь Скадовськ

ЧЛЕНИ АСОЦЇАЦЇЇ

КОРПОРАТИВНІ НОВИНИ

ПАРТНЕРИ

СПІВДРУЖНІСТЬ

ОФІЦІЙНІ САЙТИ

ВІТАННЯ

image_pdfimage_print

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), підтримуючи зусилля щодо забезпечення глобальної продовольчої безпеки та допомоги економіці України, прийняв рішення інвестувати до кінця 2023 року €300 млн в проект «Шляхи солідарності» (Solidarity Lanes) Європейського Союзу. Про це повідомила прес-служба ЄБРР.

«Шляхи солідарності», створені Європейською Комісією та прикордонними країнами в травні, є важливими маршрутами для полегшення експорту та імпорту українських сільськогосподарських товарів, а також інших товарів. Вони служать альтернативою маршрутам через чорноморські порти, які були частково знову відкриті, але які не працюють на повну довоєнну потужність”, — зазначається у повідомленні.

Минулого тижня Європейська комісія оголосила, що мобілізувала €1 млрд для розвитку «Шляхів солідарності».

Інвестиції ЄБРР, як частина цієї мобілізації, відображають спільні пріоритети Банку з Комісією щодо підтримки економіки України та доступу до продовольства для країн, які покладаються на український експорт”, — наголосили в ЄБРР.

Україна є одним із найбільших у світі виробників зерна, і в звичайний час вона постачала на світовий ринок близько 45 млн тонн зерна щороку. Проте внаслідок російської війни експорт і сільськогосподарський сектори України сильно постраждали, що призвело до зростання цін на зернові та світової продовольчої безпеки.

У рамках своїх зобов’язань ЄБРР надає пріоритет інвестиціям у дорожню, залізничну та іншу інфраструктуру. Це інвестиції та підтримка проектів в Україні, Молдові, Польщі та Румунії. Банк уже підтримав Молдову в оптимізації її транспортної мережі, надавши позику в розмірі €100 млн для покращення та розширення її дорожньої мережі аж до українського кордону. Зараз Банк разом з Комісією готується профінансувати терміново необхідну модернізацію залізничної мережі, яка є важливою для транспортування вантажів з Одеси до річкових портів України, Молдови та Румунії.

Зазначається, що існує значна потреба в узгодженій модернізації залізничних перевантажувальних потужностей на кордоні з Україною у Польщі, а також у розширенні потужностей портів Балтійського моря. З цією метою ЄБРР підтримав розширення Гданського порту на Балтійському морі.

В Україні потрібні інвестиції, щоб усунути вузькі місця на кордоні та покращити сполучення з ЄС. Таким чином, ЄБРР готує фінансовий пакет для «Укрзалізниці», який буде частково вкладено у вирішення цих проблем.

Банк має намір інвестувати €300 млн до кінця 2023 року в ці шляхи солідарності, частина з яких піде на проекти, які вже визначені та знаходяться в процесі затвердження. Банк також розглядає додаткові термінові інвестиції в ключову портову та залізничну інфраструктуру, а також у розширення потужностей зберігання зерна. Він співпрацюватиме з Комісією, а також з іншими міжнародними установами, такими як Європейський інвестиційний банк і Група Світового банку, щоб координувати зусилля та підтримувати та надалі збільшувати пропускну спроможність «Шляхів солідарності»”, — наголосили в ЄБРР.

Загалом ЄБРР підтримує торгівлю, енергетичну та продовольчу безпеку, життєво важливу інфраструктуру та фармацевтичну галузь в Україні та зобов’язався інвестувати в країну до €3 млрд у 2022-2023 роках.

ЄБРР швидко засудив російське вторгнення в Україну 24 лютого та пообіцяв підтримувати Україну. На початку квітня Рада керуючих ЄБРР проголосувала за призупинення безстрокового доступу Росії та Білорусі до фінансування та експертизи ЄБРР, і Банк закрив свої офіси в Росії та Білорусі.

 

 


ДНІ НАРОДЖЕННЯ

АКТУАЛЬНО

Офiцiйно

ПОЗИЦІЯ

ОГОЛОШЕННЯ

КАЛЕНДАР

Лютий 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Січ    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Архіви

Who's Online

16 visitors online now
4 guests, 12 bots, 0 members