Єврокомісар пропонує обмежити імпорт українського продовольства


Єврокомісар із питань сільського господарства Януш Войцеховський заявив, що ЄС має переглянути угоду про вільну торгівлю з Україною та ввести обмеження на імпорт деяких продуктів харчування, пише «Європейська правда».

Допомога Україні є нашим стратегічним пріоритетом і це не підлягає обговоренню. Це питання безпеки, але щодо деяких продуктів цю політику доведеться переглянути. Імпорт деяких сільськогосподарських продуктів справді збільшився в кілька разів після відкриття торгівлі з Україною”, — сказав Войцеховський, виступаючи по відеозв’язку на заході у верхній палаті парламенту Польщі, присвяченому Спільній сільськогосподарській політиці ЄС.

Як приклад продуктів харчування, що «надходять у великих кількостях» із України, він назвав кукурудзу, ріпак та м’ясо птиці. За словами єврокомісара, Румунія та Болгарія також спостерігають «проблематичне» збільшення імпорту соняшникової олії з України.

Войцеховський сказав, що рішення про введення мит на харчові продукти з України буде залежати від багатьох комісарів.

Але я вважаю, що проблема існує. Там, де цей експорт явно збільшився, я буду виступати за введення обмежень на імпорт”, — наголосив він.

Коментарі польського єврокомісара повністю суперечать офіційній позиції ЄС, яка полягає в тому, що надання можливості необмеженого експорту продовольства з України є необхідною умовою для допомоги зруйнованій війною економіці країни.

Після блокади Росією Чорного моря Євросоюз у травні запустив ініціативу «Шляхи солідарності» для вивезення продовольства з України, в яку вже зобов’язався залучити €1 млрд, а в червні підписав угоду з Україною про призупинення всіх імпортних мит на українські товари на один рік.