Європарламент схвалив статус кандидата в члени ЄС для України


Європейський парламент у четвер, 23 червня, ухвалив резолюцію із закликом надати статус кандидата на членство в Європейському Союзі для України та Молдови, а також підтримати європейську перспективу для Грузії. Про це повідомляє «Європейська правда».

Резолюцію підтримали 529 депутатів Європарламенту, проти висловилися 45, ще 14 — утрималися.

У документі парламентарі закликають Європейську раду надати Україні та Республіці Молдова статус кандидата в ЄС «невідкладно». Те ж саме рекомендується для Грузії, «коли її уряд виконає» пріоритети, зазначені Європейською комісією. Депутати Європарламенту також вимагають, щоб процес розширення був «відновлений» і розблокований щодо Західних Балкан.

У контексті жорстокої російської загарбницької війни проти України цей крок буде прирівнюватися до демонстрації лідерства, рішучості та бачення, кажуть євродепутати. Вони наполягають на тому, що не існує «швидкого шляху» для членства в ЄС, і що вступ залишається структурованим і заснованим на заслугах процесом, який вимагає виконання критеріїв членства в ЄС і залежить від ефективного впровадження реформ.

Європарламент запрошує владу України, Республіки Молдова та Грузії «недвозначно продемонструвати свою політичну рішучість реалізувати європейські амбіції свого народу», прискорити реформи з метою якнайшвидшого ефективного виконання критеріїв членства в ЄС. У резолюції наголошується, що немає альтернативи розширення, яке є «більш ніж будь-коли геостратегічною інвестицією» у стабільний, сильний та об’єднаний ЄС.

Резолюція є рекомендаційною, але Європейська рада майже напевне ухвалить позитивне для України рішення, про що у четвер вранці оголосив глава Євроради Шарль Мішель.

У ЄС зазначають, що офіційні переговори з кандидатами розпочнуться після виконання ними умов, зазначених у висновках Єврокомісії щодо заявок на членство.

Минулого тижня Європейська комісія офіційно рекомендувала надати Україні статус кандидата на вступ до Європейського союзу. Також Єврокомісія надала план дій, який треба виконати для початку переговорів України про вступ до ЄС.

Україна подала заявку на членство в Євросоюзі 28 лютого 2022 року, на п’ятий день повномасштабного вторгнення Росії.