Рені Ізмаіл Усть-Дунайск Білгород-Дністровский Іллічівськ Одесса Южний Миколаїв Октябрьск Херсон Євпатория Севастополь Ялта Феодосія Керчь Бердянськ Маріуполь Скадовськ

ЧЛЕНИ АСОЦЇАЦЇЇ

КОРПОРАТИВНІ НОВИНИ

ПАРТНЕРИ

СПІВДРУЖНІСТЬ

ОФІЦІЙНІ САЙТИ

image_pdfimage_print

GNT Group заперечує всі звинувачення компаній Argentem Creek Partners (ACP) та Innovatus Capital Partners на свою адресу та готова виконати свої зобов’язання перед кредиторами у будь-який цивілізований спосіб. Про це йдеться в прес-релізі GNT Group.

Раніше американський хедж-фонд ArgentemCreekPartners (ACP) повідомив про те, що Високий суд Англії видав наказ про арешт активів на $118 млн власників компаній GNT Group та одеського зернового терміналу Olimpex Coupe International Сергія Грози та Володимира Науменка. Перед цим ACP ініціював в Україні зміну керівників компаній, які відвантажують зерно на експорт в Одеському морському торговельному порту.

GNT Group, заявляє, що дії Argentem Creek Partners, які направлені на блокування операційної роботи українського зернового терміналу, можуть призвести до перебоїв із відвантаженням збіжжя в рамках роботи критично важливого для України та світу «зернового коридору». Наразі операційна діяльність терміналу знаходиться під контролем компанії, всі контракти виконуються. Одночасно, для недопущення блокування роботи зернового терміналу, компанія оскаржує в судах наявні на сьогодні незаконні рішення реєстраторів, українських та іноземних судів, які ініційовані ACP”, — повідомили в GNT Group.

GNT Group заперечує всі звинувачення на свою адресу та готова виконати свої зобов’язання перед кредиторами у будь-який цивілізований спосіб.

Даний конфлікт штучно спровокований з боку компаній Argentem Creek Partners та Innovatus Capital Partners з метою швидкого захоплення стивідорного бізнесу в Україні якраз з огляду на дію «зернового коридору». Їх нинішні кроки були не обов’язковими для вирішення питання щодо повернення боргу. GNT Group вважає, що кредитори таким чином намагаються знецінити бізнес з наступним непрозорим перепродажем активів компанії зацікавленій третій стороні”, — наголосили в компанії.

На підкріплення своєї позиції та висновків GNT Group висунула низку аргументів.

У 2019 році керуюча компанія G.N. Terminal Enterprises LTD (Дубай, ОАЕ), що входить в GNT Group, взяла два кредити: $75 млн у ACP та $20 млн у Innovatus. Через пандемію Covid-19 у 2020-21 році та повномасштабну війну з росією у 2022 році у GNT Group виникли труднощі з погашенням тіла кредиту.

До грудня 2022 року з кредиторами велися письмові переговори щодо реструктуризації та продовження термінів виплат. З початком роботи «зернового коридору» у GNT Group з’явились гарантовані перспективи погасити борг як за рахунок поточної комерційної діяльності, так і за рахунок отримання коштів на рефінансування боргу та інвестиції у розвиток бізнесу від великих міжнародних фондів. Про що кредитори були проінформовані. Також їм пропонувався варіант спільного прозорого продажу частини компанії для повернення боргу.

Діяльність групи регулярно аудіювалася міжнародними аудиторськими компаніями. Влітку 2022 року Рада директорів, призначена виключно з представників ACP, залучила компанію Ziff-IvinAssociatesLtd для аудиту, яка вже аналізувала комерційну діяльність GNT Group.

Тому для GNT Group виявилися несподіваними недружні кроки Argentem Creek Partners на примусове стягнення заборгованості, у тому числі через судові позови та блокування роботи українських компаній: ТОВ «Олімпекс Купе Інтернейшнл», ТОВ «Металзюкрайнкорплтд» та ТОВ «Зерновий перевантажний комплекс «Інзерноекспорт». Перелічені компанії входять до сфери управління G.N. Terminal Enterprises LTD, безпосередньо володіють та керують терміналами у порту з перевантаження зерна”, — наголосили в компанії.

У діях кредиторів GNT Group вбачає ознаки недобросовісного (рейдерського) поглинання свого стивідорного бізнесу.

Операційна діяльність терміналів здійснюється в Одесі, але представники кредитора (компанія Madison Pacific Trust Limited) змінили юридичні адреси вказаних компаній з міста Одеси на місто Львів. Директорами цих компаній призначені люди без досвіду роботи на ринку логістичних послуг — це юристи юридичної фірми HillmontPartners. Вони були призначені директорами, що суперечить умовам корпоративного договору, згідно з яким представник кредитора міг призначити тільки комерційних директорів з правом підпису без зміни Директорів компаній”, — ідеться у повідомленні.

Група компаній, трудовий колектив яких налічує 1,5 тис. осіб, за 25 років діяльності завжди бездоганно виконувала боргові зобов’язання. Прозорість роботи та високу довіру авторитетних кредитних інституцій GNT Group вже неодноразово доводила на практиці, отримуючи фінансування розміром $59 млн на розвиток бізнесу від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

За шість місяців дії так званої «зернової угоди» через свої термінали GNT Group відвантажила 1,5 млн тонн агропродукції, що складає 8,5% від загального обсягу в 17,5 млн тонн.

Можливо саме високі показники комерційної діяльності спровокували Argentem Creek Partners на недружні дії. Але під час війни з Росією, коли критично важливо забезпечити продовольчу безпеку та виконати Україною зобов’язання перед ООН та міжнародними партнерами, це призведе до додаткових проблеми для аграрного експорту. У своїй заяві Argentem Creek Partners навіть визнає, що внаслідок ініційованого ними ж конфлікту можливі «порушення зернового коридору”, — зауважили в GNT Group.

Трудовий колектив GNT Group вже звернувся до Президента України Володимира Зеленського з листом щодо загроз роботі «зернового коридору», втрати робочих місць та виникнення несприятливих репутаційних ризиків для України.

Розвиток бізнесу GNT Group розпочався у 1993 році, зі створення компанії «Олімпекс Купе Інтернейшнл», яка розпочала роботу на базі ППК-7 ДП «Одеський морський торговельний порт». На сьогодні основним бізнесом GNT Group є перевалка зернових та олійних культур та супутні послуги (експедирування вантажів та агентування флоту) на базі власного сучасного зернового терміналу в тилу причалів №3 та №4 Державного Підприємства «Одеський морський торговельний порт» та виробничої ділянки «Сухий Порт», на якому розміщено комплекс підготовки зернових та олійних культур. Зерновий термінал «Олімпекс Купе Інтернейшнл» входить до десятки найбільших в Україні. Обсяг інвестицій у його розбудову сягнув понад $80 млн.

 


ДНІ НАРОДЖЕННЯ

АКТУАЛЬНО

Офiцiйно

ПОЗИЦІЯ

ОГОЛОШЕННЯ

КАЛЕНДАР

Березень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лют    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Архіви

Who's Online

19 visitors online now
4 guests, 15 bots, 0 members