Рені Ізмаіл Усть-Дунайськ Білгород-Дністровський Чорноморськ Одеса Південний Миколаїв Ольвія Херсон Євпаторія Севастополь Ялта Феодосія Керчь Бердянськ Маріуполь Скадовськ

ЧЛЕНИ АСОЦЇАЦЇЇ

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 6
Image 7
Image 8
Image 9
Image 10
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2


КОРПОРАТИВНІ НОВИНИ

ПАРТНЕРИ

ОФІЦІЙНІ САЙТИ

НАГОРОДИ АСОЦІАЦІЇ

Погода
26°
чисте небо
humidity: 57%
wind: 3m/s ENE
H 26 • L 26
31°
Wed
29°
Thu
32°
Fri
31°
Sat
26°
Sun
image_pdfimage_print

Російські атаки по портовій інфраструктурі Великої Одеси та Дунаю суттєво погіршили експортні можливості України.
Також атаки на порти вже мають відчутні наслідки для аграрного сектору, заявив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.
Він уточнив, що через посилення атак у грудні-січні показники експорту агропродукції різко погіршилися.
«Фактично ми відстаємо від минулорічних обсягів на 47%. Наразі експортовано близько 16 млн тонн, тоді як торік за цей період було на 6 млн тонн більше», — зазначив він.
Виробничі показники агросектору залишаються потужними, але аграрії втрачають доходність.
«У 2025 маркетинговому році в Україні зібрано понад 58 млн тонн зернових та близько 17,7 млн тонн олійних культур. Це хороший результат, але без стабільного експорту ці обсяги перетворюються на додаткові витрати для аграріїв на зберігання. Україна не вийшла на заплановані показники експорту, що означає втрату валютної виручки та доходів господарств», — зауважив Марчук.
Він додав, що такі умови негативно впливають на своєчасне фінансування товаровиробників під підготовку до нової посівної кампанії.
«Через ускладнення логістики, додаткові витрати на страхування та падіння доходів багато господарств відчувають дефіцит обігових коштів. Зменшується кінцева ціна, яку отримує виробник, і це напряму впливає на його готовність до весняної кампанії. Собівартість посівної 2026 року може зрости приблизно на 15% порівняно з попереднім роком», — підкреслив заступник голови ВАР.

Атаки на порти Великої Одеси та Дунаю погіршили експортні можливості України, — ВАР


АКТУАЛЬНО

Офiцiйно

ПОЗИЦІЯ

ОГОЛОШЕННЯ

КАЛЕНДАР

Серпень 2026
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лип    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Архіви

Who's Online

1 visitors online now
0 guests, 1 bots, 0 members