Рені Ізмаіл Усть-Дунайськ Білгород-Дністровський Чорноморськ Одеса Південний Миколаїв Ольвія Херсон Євпаторія Севастополь Ялта Феодосія Керчь Бердянськ Маріуполь Скадовськ

ЧЛЕНИ АСОЦЇАЦЇЇ

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 6
Image 7
Image 8
Image 9
Image 10
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2
Image 2


КОРПОРАТИВНІ НОВИНИ

ПАРТНЕРИ

ОФІЦІЙНІ САЙТИ

НАГОРОДИ АСОЦІАЦІЇ

Погода
25°
рвані хмари
humidity: 53%
wind: 6m/s ENE
H 25 • L 25
26°
Fri
23°
Sat
25°
Sun
24°
Mon
24°
Tue
image_pdfimage_print

Ставки на спотові відправки у сегменті Handysize зростають через стабільний потік зерна та дефіцит придатного тоннажу в Чорному й Середземному морях.
Власники Handysize продовжують диктувати умови на ринку. Фрахтувальники платять на 1–2 дол./т більше, аби зафіксувати тоннаж під вересневі відправки, повідомляє аналітик ASAP Agri та фрахтовий брокер Atria Brokers Павло Лисенко.
На напрямку з українських глибоководних портів до східного узбережжя Італії перевезення 30 тис. т кукурудзи оцінюється вже в 23–24 дол./т, що на 2 дол./т вище за минулий тиждень. Драйвери руху — жвавий експорт зернових із великих чорноморських терміналів та обмежена пропозиція суден відповідного класу на споті.
У сегменті Panamax цінових зрушень не відбулося: ставки на перевезення кукурудзи з українських глибоководних портів до Південного Китаю утримуються на рівні 45–46 дол./т. Баланс попиту й пропозиції тут близький до нейтрального, угоди укладаються «по останніх принтах».
Coaster залишається найбільш інертним сегментом. Власники суден усе ще не можуть проштовхнути підвищення ставок через обмежений пул вантажів у регіоні: перевезення партій близько 6 тис. т кукурудзи з дунайських портів України до східного узбережжя Італії торгується на рівні 32–33 дол./т без змін тиждень до тижня. На малотоннажному плечі ситуативна конкуренція між рейсами та невисока завантаженість торгових програм стримують ціновий апетит судновласників.
Загалом картина на тижні виглядає так: у Handysize преміює дефіцит тоннажу під активний зерновий потік, Panamax «тримає паритет» на далекосхідному напрямку, тоді як Coaster відображає локальний брак вантажів на Дунаї. Якщо темпи відвантажень із глибоководних терміналів збережуться, Handysize може ще дедалі підтягнутися в найближчі дні, тоді як зміни в сегменті «костерів» залежатимуть від появи додаткових коротких контрактів.
Як повідомляв USM, Україна експортувала понад 5 млн тонн зерна з початку нового сезону.

Дефіцит тоннажу штовхає вгору ставки Handysize у Чорному морі


АКТУАЛЬНО

Офiцiйно

ПОЗИЦІЯ

ОГОЛОШЕННЯ

КАЛЕНДАР

Липень 2026
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Чер    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Архіви

Who's Online

39 visitors online now
16 guests, 23 bots, 0 members