Рені Ізмаіл Усть-Дунайск Білгород-Дністровский Іллічівськ Одесса Южний Миколаїв Октябрьск Херсон Євпатория Севастополь Ялта Феодосія Керчь Бердянськ Маріуполь Скадовськ

ЧЛЕНИ АСОЦЇАЦЇЇ

КОРПОРАТИВНІ НОВИНИ

ПАРТНЕРИ

СПІВДРУЖНІСТЬ

ОФІЦІЙНІ САЙТИ

Погода
9°
хмарно
humidity: 84%
wind: 9m/s SSW
H 9 • L 9
17°
Fri
11°
Sat
11°
Sun
10°
Mon
11°
Tue
image_pdfimage_print

Одним із глобальних наслідків російської агресії проти України стало загострення продовольчої кризи, для розв’язання якої необхідно продовжити дію Чорноморської зернової ініціативи, що була започаткована за ініціативою генерального секретаря ООН. Про це президент Європейської Ради Шарль Мішель,  передає «Укрінформ».

До війни Україна експортувала 45 млн тонн сільськогосподарської продукції на світовий ринок. Завдяки «коридорам солідарності» ЄС ми допомогли Україні експортувати 15 млн тонн, і на додаток ще 10 млн тонн були експортовані завдяки Чорноморській зерновій ініціативі. Важливо, щоб ця ініціатива генерального секретаря ООН Гутерреша була продовжена”, — заявив президент Європейської Ради під час пресконференції в рамках зустрічі G20 на Балі у вівторок, 15 листопада.

Він зауважив, що саміт G20 у Балі відбувається в обставинах, що є дуже відмінними від попередньої зустрічі у Римі. Причиною стало те, що Росія, яка є постійним членом Ради Безпеки ООН та учасницею G20, атакувала Україну, вільну та суверенну європейську державу. Війна Росії «проти всіх» призвела до численних проблем для найбільш вразливих країн Африки, Азії та Близького Сходу, населення яких найбільше страждає від продовольчої кризи та підвищення цін на енергію. Кількість людей, що стикаються із загрозою голоду, продовжує зростати по усьому світу.

Кремль вирішив перетворити продовольство на зброю, провокуючи глобальні наслідки — голод, бідність та нестабільність, у тому числі тут, в Азії. Повторюю ще раз: санкції, які ЄС ухвалив проти Росії, не спрямовані проти сільськогосподарських та продовольчих товарів. Вони не спрямовані проти експорту добрив з Росії. З іншого боку, Росія наклала обмеження на експорт власного продовольства. Ще до того, як розпочати війну, саме вони запровадили обмеження на експорт добрив”, — наголосив Мішель.

Він нагадав, що ЄС шукає шляхи для розв’язання існуючих проблем продовольчої безпеки. Вже зараз країни Європейського Союзу мобілізували фінансову допомогу у €8 млрд, щоб знизити гостроту із забезпеченням продуктів харчування в країнах, що розвиваються. Водночас ЄС докладає зусиль для зниження світових цін на добрива. У цьому контексті, на переконання президента Європейської Ради, варто допомогти таким країнам розвити власні спроможності для виробництва добрив, як це було зроблено свого часу для налагодження власного виробництва вакцин проти COVID-19 безпосередньо у країнах, що їх потребували.

Єдиний та найкращий шлях для завершення триваючої кризи у продовольстві та в енергетиці, є завершення безглуздої війни Росії, та її повага до Хартії ООН”, — наголосив Мішель.

Наприкінці липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Аналогічну угоду ООН та Туреччина підписали з Росією. Угоди діятимуть протягом трьох місяців із можливістю продовження.

Перше завантажене судно в рамках Ініціативи вийшло з Одеського порту 1 серпня. Перше судно під завантаження зайшло до порту Чорноморськ 7 серпня і залишило порт 13 серпня.

Станом на 14 листопада в рамках зернової ініціативи порти Великої Одеси відправили 456 судна, які експортували 10,7 млн тонн українського продовольства до країн Африки, Азії та Європи.

 


ДНІ НАРОДЖЕННЯ

АКТУАЛЬНО

Офiцiйно

ПОЗИЦІЯ

ОГОЛОШЕННЯ

КАЛЕНДАР

Березень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лют    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Архіви

Who's Online

71 visitors online now
6 guests, 65 bots, 0 members