Рені Ізмаіл Усть-Дунайск Білгород-Дністровский Іллічівськ Одесса Южний Миколаїв Октябрьск Херсон Євпатория Севастополь Ялта Феодосія Керчь Бердянськ Маріуполь Скадовськ

ЧЛЕНИ АСОЦЇАЦЇЇ

КОРПОРАТИВНІ НОВИНИ

ПАРТНЕРИ

СПІВДРУЖНІСТЬ

ОФІЦІЙНІ САЙТИ

Погода
10°
хмарно
humidity: 80%
wind: 5m/s SW
H 10 • L 10
17°
Fri
11°
Sat
11°
Sun
10°
Mon
11°
Tue
image_pdfimage_print

В Україні майже вдвічі зменшилась можливість переробки соняшникового насіння, внаслідок кризи олійно-жирової галузі, яку спричинило російське військове вторгнення. Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький, повідомляє прес-служба Мінагропроду.

Не треба забувати, що росіяни нахабно розстрілювали Миколаївський порт, де також є термінали, одні з найбільших виробників олії. Усі факти призвели до того, що можливість переробки сировини в Україні майже вдвічі зменшилася”, — заявив Висоцький.

Заступник міністра зазначив, що у 2022 році в Україні скоротилося виробництво соняшникового насіння у східних областях країни, внаслідок чого приблизно третина сировини не надійшла на переробку.

Це досить суттєві втрати, адже в абсолютних значеннях вартість цієї сировини становить $2-2,5 млрд”, — пояснив він.

За його словами, скорочення виробництва стало однією з причин кризи олійно-жирової галузі України, наслідком якої став дефіцит олійної продукції на світових ринках у перші місяці повномасштабного вторгнення Росії.

Висоцький зауважив, що Україна експортує понад 90% соняшникової олії, покупцями якої здебільшого є країни Південно-Східної Азії. Можливість доставляти туди була виключно морським транспортом. Заступник міністра додав, що з початком війни ця логістика була неможливою, і період до відкриття «зернової ініціативи» виявився для галузі найбільш кризовим.

У перші п’ять місяців блокади чорноморських портів у світі дійсно був дефіцит нашої олії. Частково він був перекритий завдяки тому, що ми вивозили насіння соняшнику в інші країни, які самостійно його переробляли на олію та збували на світові ринки”, — розповів Висоцький.

Водночас, Україна втратила додану вартість, тому що не змогла самостійно переробити свою сировину.

На думку заступника міністра, наразі є кілька критично важливих моментів для того, щоб відновити діяльність української олійно-жирової галузі. Це, зокрема, продовження дії зони вільної торгівлі з ЄС та пролонгація або безстрокова дія «зернової ініціативи».

Нам дуже важливо її продовжити і розширити, долучивши потужності Миколаївського порту”, — наголосив Висоцький.

Він нагадав, що чинна угода завершується 20 березня.

Якщо нам вдасться всі ці моменти врегулювати, то можна розрахувати на старт відновлення олійно-жирової галузі в 2023 році”, — заявив заступник міністра.

За перші чотири місяці 2022-2023 маркетингового року (МР, вересень 2022 — серпень 2023) в Україні було перероблено близько 4,48 млн тонн соняшнику, що стало мінімумом з 2015-2016 МР.

 


ДНІ НАРОДЖЕННЯ

АКТУАЛЬНО

Офiцiйно

ПОЗИЦІЯ

ОГОЛОШЕННЯ

КАЛЕНДАР

Березень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лют    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Архіви

Who's Online

64 visitors online now
6 guests, 58 bots, 0 members