Рені Ізмаіл Усть-Дунайск Білгород-Дністровский Іллічівськ Одесса Южний Миколаїв Октябрьск Херсон Євпатория Севастополь Ялта Феодосія Керчь Бердянськ Маріуполь Скадовськ

ЧЛЕНИ АСОЦЇАЦЇЇ

КОРПОРАТИВНІ НОВИНИ

ПАРТНЕРИ

СПІВДРУЖНІСТЬ

ОФІЦІЙНІ САЙТИ

Погода
9°
рвані хмари
humidity: 78%
wind: 3m/s SW
H 9 • L 9
11°
Sat
11°
Sun
10°
Mon
11°
Tue
12°
Wed
image_pdfimage_print

Понад 80 суден з українською агропродукцією очікують на інспекцію біля Босфора від трьох до п’яти тижнів. Про це заявив заступник міністра аграрної політики та продовольства Маркіян Дмитрасевич, повідомляє прес-служба Мінагропроду.

Дмитрасевич зазначив, що Україна вже неодноразово пропонувала внести зміни в частині роботи інспекцій. Зокрема, збільшити кількість команд, які виконують такі перевірки та скасувати інспекцію суден на «вихід», оскільки вони вже перевіряються на «вхід». За його словами, росіяни, які беруть участь в інспекції, знаходять штучні причини, щоб затримувати її та робити настільки довготривалою.

Є декілька ініціатив, які також оголошував Президент України Володимир Зеленський. Насамперед для нас важливо, щоб зернова ініціатива не продовжувалася щоразу на чотири місяці — для цього її треба зробити хоча б на рік, а в кращому випадку — безстроково. Це також би дало сигнал ринку та нашим аграріям, що вони можуть експортувати свою продукцію. Крім того, ми пропонуємо розширити географію зернової ініціативи на миколаївські порти. Постійні консультації за цими питаннями тривають”, — розповів заступник міністра.

У жовтні Росія свідомо почала затримувати повноцінну реалізацію Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, через що у Босфорі сформувалася черга з суден, навантажених українською агропродукцією.

Наприкінці липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Аналогічну угоду ООН та Туреччина підписали з Росією.

Перше завантажене судно в рамках Ініціативи вийшло з Одеського порту 1 серпня. Перше судно під завантаження зайшло до порту Чорноморськ 7 серпня і залишило порт 13 серпня.

На зустрічі у Стамбулі у листопаді погоджено продовження дії Ініціативи з безпечного транспортування агропродукції через Чорне море під егідою ООН ще на 120 днів — до середини березня 2023 року.

Станом на 13 грудня в рамках зернової ініціативи порти Великої Одеси відправили 550 суден, які експортували 13,8 млн тонн українського продовольства до країн Африки, Азії та Європи.

 


ДНІ НАРОДЖЕННЯ

АКТУАЛЬНО

Офiцiйно

ПОЗИЦІЯ

ОГОЛОШЕННЯ

КАЛЕНДАР

Березень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лют    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Архіви

Who's Online

78 visitors online now
4 guests, 74 bots, 0 members