Рені Ізмаіл Усть-Дунайск Білгород-Дністровский Іллічівськ Одесса Южний Миколаїв Октябрьск Херсон Євпатория Севастополь Ялта Феодосія Керчь Бердянськ Маріуполь Скадовськ

ЧЛЕНИ АСОЦЇАЦЇЇ

КОРПОРАТИВНІ НОВИНИ

ПАРТНЕРИ

СПІВДРУЖНІСТЬ

ОФІЦІЙНІ САЙТИ

Погода
11°
рвані хмари
humidity: 69%
wind: 5m/s SW
H 11 • L 11
12°
Sat
10°
Sun
13°
Mon
13°
Tue
14°
Wed
image_pdfimage_print

Європейська комісія досягла принципової угоди з Болгарією, Угорщиною, Польщею, Румунією та Словаччиною щодо української агропродовольчої продукції, імпорт якої ці країни обмежили. Про це оголосив віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс, повідомляє «Європейська правда».

Я радий оголосити, що ми досягли політичного рішення щодо імпорту української агропродукції до ЄС. Ми домовилися з Україною та п’ятьма її сусідніми країнами-членами ЄС, як врегулювати ситуацію”, — сказав Домбровскіс у п’ятницю, 28 квітня.

За його словами, Єврокомісія запропонувала «виняткові захисні заходи», тобто заборону на імпорт, для чотирьох видів продукції: пшениця, кукурудза, ріпак, насіння соняшнику. До переліку не увійшла соняшникова олія. При цьому будуть проводитися захисні розслідування щодо деяких інших продуктів, включаючи олію.

Домбровскіс не назвав термін дії заборони.

Євросоюз також виділить пакет підтримки у розмірі €100 млн для постраждалих фермерів у п’яти країнах-членах. В обмін на це п’ять країн ЄС скасують односторонні заходи щодо заборони на імпорт української продукції.

Чинні заходи, що запроваджують безмитну торгівлю з Україною, закінчуються 5 червня, тож нові заходи мають набути чинності на день пізніше. Посли ЄС минулого тижня проголосували за відповідний регламент.

Польща, Болгарія, Угорщина та Словаччина підтвердили, що скасують національні заходи якнайшвидше. Зараз Єврокомісія чекає на конкретні рішення з цього питання. Ідея полягає в тому, щоб уникнути паралельних заборон.

В середині квітня п’ять країн — Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія і Болгарія — звернулися до Єврокомісії з проханням вжити захисних заходів для обмеження сільськогосподарського імпорту з України, оскільки великий потік збіжжя та продуктів харчування, що потрапляє на ринок ЄС з України, призвів до падіння цін на таку продукцію та завдав шкоди фермерським господарствам у країнах, що межують з Україною.

Згодом Польща, Угорщина, Словаччина та Болгарія заборонили ввезення українських сільськогосподарських товарів на свою територію. В Єврокомісії заявили, що не підтримують такі одноосібні дії, оскільки питання щодо регулювання торгівлі належить до компетенції ЄС.

Польща забороняла також транзит української сільгосппродукції своєю територією, але за результатами перемовин 18 квітня було досягнуто домовленості про його розблокування.

Єврокомісія запропонувала пакет допомоги для фермерів з країн, що межують з Україною, який включає фінансову допомогу та інші заходи. Допомога буде надана за умови, що будуть зняті обмеження на ввезення української агропродукції.

Україна, один з найбільших світових експортерів зерна, після початку повномасштабного вторгнення Росії тривалий час узагалі не могла експортувати збіжжя через Чорне море, що змусило її шукати альтернативні шляхи експорту. Велика кількість українського зерна, дешевшого, ніж вирощене в ЄС, опинилася в країнах Центральної Європи. Це негативно вплинуло на місцевих фермерів.


ДНІ НАРОДЖЕННЯ

АКТУАЛЬНО

Офiцiйно

ПОЗИЦІЯ

ОГОЛОШЕННЯ

КАЛЕНДАР

Березень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лют    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Архіви

Who's Online

105 visitors online now
7 guests, 98 bots, 0 members