Поздравление с Днем рождения


 

Ассоциация портов Украины «УКРПОРТ» поздравляет с днем рождения руководителя государственного учреждения  Александра Анатольевича ЩИПЦОВА
Поздравление с Днем рождения


Ассоциация портов Украины «УКРПОРТ» поздравляет с днем рождения руководителя предприятия – члена Ассоциации портов Украины «Укрпорт» Игоря Николаевича ЦЯПУ
Україна разом із союзниками відслідковує рух танкерів із російською нафтою


Група українських і міжнародних експертів, які аналізують реальний вплив застосованих проти Росії санкцій, відстежує танкери з російською нафтою завдяки програмному забезпеченню для мережевого аналізу. Про це повідомила прес-служба Офісу Президента.

За словами радника Президента з економічних питань Олега Устенка, експерти відстежують шляхи постачання енергоносіїв, завдяки торгівлі якими «Росія відчайдушно намагається фінансувати свою військову машину». Інформацію групі надають як міжнародні фахівці, так і урядовці інших країн та навіть розвідка.

Крім того, група використовує програмне забезпечення для мережевого аналізу, щоб встановити взаємозв’язок між розрізненими даними.

Програма аналізує поведінку суден, враховуючи різну інформацію. Наприклад, заявлений вантаж, маршрут і страхові дані, а також історичні моделі навігації в різних погодних і ринкових умовах. Можна навіть побачити тоннаж вантажу на борту судна та зрозуміти, чи є підозра, що на борту може бути більше вантажу, ніж заявлено”, — сказав Устенко.

Групі експертів вже вдалося виявити постачання казахської нафти, які, як вони вважають, містять частину таємно завантаженої російської нафти.

Попередження надсилають відповідним урядам і компаніям, також їх передали українським міністерствам”, — повідомив Устенко.

За його словами, більш сучасний підхід передбачає застосування супутників на низьких орбітах для отримання сигналів від бортових радарів. Вони використовуються для навігації та уникнення зіткнень, тому моряки не схильні їх вимикати. Нове програмне забезпечення для обробки сигналів визначає геолокацію джерела сигналів, іноді в межах кількох сотень метрів.

США, союзники й партнери з перших днів вторгнення Росії в Україну запровадили жорсткі санкції та експортні обмеження для російської економіки.

Минулого тижня обидві палати Конгресу США ухвалили закон, який забороняє імпорт Штатами російської нафти, газу та вугілля, а також позбавляє РФ статусу найбільшого сприяння.

Країни Євросоюзу працюють над шостим пакетом антиросійських санкцій, який включатиме «нафтову опцію». До Європи надходить половина всієї російської нафти та нафтопродуктів. Це 2,2 млн барелів на день сирої нафти та ще 1,2 млн барелів на день нафтопродуктів.

Євросоюз минулого тижня запровадив п’ятий пакет санкцій проти Росії за збройну агресію проти України. Він включає ембарго на імпорт російського вугілля і низку інших обмежень. Крім того, запроваджено санкції проти компаній, продукція яких відіграла роль у вторгненні в Україну, ключових олігархів та бізнесменів, кремлівських чиновників, пропагандистів, а також членів сімей підсанкційних осіб.

5 березня Євросоюз запровадив четвертий пакет санкцій щодо Росії, які включають обмеження проти великих компаній оборонного комплексу РФ, а також нафтогазових компаній, однак дозволяють купувати нафту та газ за «великої необхідності».

Про відмову від російського вугілля й нафти до кінця 2022 року оголосила також Велика Британія. Імпорт із Росії нафти, нафтопродуктів, природного газу, вугілля й інших енергоносіїв з 25 квітня забороняє також Австралія.

Великі компанії, зокрема Shell Plc і Total Energies SE, заявили, що планують поступово відмовитися від закупівель нафти й палива в Росії.
Порти всіх країн ЄС закрилися для суден під російським прапором


У всіх державах Європейського союзу, які мають морські або річкові порти, з неділі, 17 квітня, почала діяти директива ЄС про заборону входу до портів суден, що пов’язані з РФ. Про це повідомляє «Європейська правда».

П’ятий пакет санкцій ЄС містить норму про те, що вхід до морських і річкових портів заборонений для всіх суден, зареєстрованих під російським прапором. Як порахували у Єврокомісії, наразі під російським прапором зареєстровано 2873 торгових судна, всі вони потраплять під санкції. Зміна формальної реєстрації не допоможе обійти цю санкцію: рішення ЄС поширюється також на усі судна, що позбавилися російського прапора після 24 лютого 2022 року.

Існує загальноєвропейський виняток з цього правила – рішення не буде поширюватися на ті судна, що опинилися у скруті – наприклад, подали сигнал SOS (Mayday). Рішення про їх допуск буде ухвалюватися індивідуально.

Також державам-членам дозволено ухвалювати обґрунтовані винятки, як-то для суден, які перевозять енергоносії, продукти харчування та фармацевтичні препарати до країн ЄС.

Деякі держави, як-то Естонія, окремо наголошують, що заборона буде стосуватися також приватних яхт та пасажирських суден, що не перевозять комерційний вантаж. В Естонії вирішили, що норма діятиме для суден понад 15 метрів довжиною, розрахованих на 12 людей та більше.

Наприкінці лютого заходити до своїх портів всім російським суднам заборонила Велика Британія. Для суден, що належать російським власникам або зареєстровані в Росії, закрила свої води та порти також Канада.

 

 
Україна потребує постійної економічної підтримки — директор МВФ


Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіна Георгієва заявила про необхідність постійної підтримки України і назвала «дуже гарною» телефонну розмову з Президентом України Володимиром Зеленським у неділю. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Постійна економічна підтримка з боку партнерів України потрібна для того, щоб закласти основи для відновлення оновленої конкурентоспроможної України”, — написала Георгієва у Twitter.

Раніше Зеленський повідомив, що обговорив із Георгієвою забезпечення фінансової стійкості України та підготовку до повоєнного відновлення.

Маємо чіткі плани на сьогодні, а також бачення перспективи. Упевнений, що співпраця з МВФ і надалі буде плідною”, — написав глава України.

У понеділок у Вашингтоні розпочинаються традиційні «Весняні зустрічі» МВФ і Світового банку, в яких братиме участь делегація з представників фінансового блоку уряду та Нацбанку України. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль назвав основним її завданням залучення додаткових коштів.

Як зазначив представник України в МВФ Владислав Рашкован під час організованого ЦЕС днями обговорення, передбачається, що низка країн у ході «Весняних зустрічей» підтвердять зобов’язання щодо підтримки України. Він уточнив, що для цього вже створено кілька інструментів. Зокрема, МВФ сформував адміністративний рахунок, через який донори можуть спрямовувати гроші в Україну, і уряд Канади вже підтвердив, що надасть 1 млрд канадських доларів (близько $800 млн) для підтримки України через цей інструмент.

Інші країни також приєднаються наступного тижня”, — сказав Рашкован.

За його словами, другий інструмент — створений Світовим банком мультидонорський траст-фонд, в якому вже є кілька внесків кількох країн, і туди підуть $500 млн гранту США, які були анонсовані минулого тижня.

Наступного тижня ми очікуємо більше зобов’язань країн для підтримки: або через адміністративний рахунок МВФ, або через мультидонорський фонд СБ, або через EU Solidarity Fund. Це добре, що є різні інструменти: для когось вони більш прийнятні, європейські, для когось СБ чи МВФ”, — пояснив Рашкован.

9 березня МВФ затвердив запит України щодо надзвичайного фінансування на $1,4 млрд у рамках інструменту швидкого фінансування (RFI) і наступного дня перерахував ці гроші країні.