В українських портах заблоковано понад 4 млн тонн зерна через війну — ООН


У портах України заблоковані майже 4,5 млн тонн зерна, які наразі неможливо експортувати, бо морські шляхи закриті через російське військове вторгнення. Про це заявив представник Всесвітньої продовольчої програми ООН Мартін Фрік, передає «Радіо Свобода».

До початку війни Україна була одним із найбільших у світі експортером пшениці та виробником кукурудзи. Багато країн залежать від постачання української пшениці, зазначив представник ООН.

Голод не повинен бути зброєю”, — наголосив Фрік.

Він закликав відновити постачання українського продовольства до інших країн, щоб пом’якшити глобальну продовольчу кризу.

Країни Заходу неодноразово попереджали про ймовірну продовольчу кризу та голод у низці країн через війну Росії проти України. У березні ООН зафіксувала зростання цін на продукти на понад 12%, яке стало рекордним із 1990 року. Різке зростання цін та перебої у постачанні поставили під загрозу ситуацію з продовольством у країнах Близького Сходу, Африки та деяких регіонах Азії, де населення постійно недоїдає, і де мільйони людей виживають за рахунок хліба, який вони отримують за субсидіями, та дешевої локшини.

Україна шукає нові логістичні маршрути, зокрема залізничні. Одним з нових є маршрут через порт Констанца в Румунії. Також опрацьовуються коридори через Польщу та порти на Балтійському морі.

До початку війни Україна входила до топ-5 постачальників зернових і олійних культур, годуючи до 400 млн людей у світі.

 
Росіяни втретє вдарили ракетами по мосту через Дністровський лиман


Російські окупаційні війська втретє протягом тижня здійснили ракетний обстріл автомобільно-залізничного  мосту через Дністровський лиман на Одещині. Про це повідомив речник Одеської військової адміністрації Сергій Братчук.

Ворог здійснив ракетний обстріл мосту через Дністровський лиман. Інформація уточнюється”, — написав Братчук у Telegram.

26 квітня російські війська завдали ракетного удару по Одеській області, внаслідок чого було пошкоджено міст через Дністровський лиман у Затоці. Пізніше його відкрили для реверсного проїзду автотранспорту однією смугою.

Зранку 27 квітня міст знов зазнав обстрілу, повідомлялося про його часткову руйнацію.

Голова Одеської ОВА Максим Марченко припускав, що ударами по мосту через Дністровський лиман Росія намагається відрізати частину Одещини та створити напруженість на фоні вибухів у невизнаній «Придністровській молдавській республіці», де Росія тримає свій «миротворчий» контингент.

Розвідний автомобільно-залізничний міст у Затоці з’єднує дві частини Будацької коси.

 

 

 
Американський конгресмен закликав допомогти Україні з коридорами для агроекспорту


Потрібно знайти шлях допомогти Україні організувати гуманітарний коридор, який дозволить перевозити продовольство морем до інших країн. Про це заявив голова комітету внутрішніх правил Палати представників, учасник делегації Конгресу США до Києва Джим Макговерн, повідомляє BlackSea News.

Ми також продовжимо фінансувати наші міжнародні організації, такі як Всесвітня продовольча програма, і нам потрібно знайти шлях допомогти Україні організувати гуманітарний коридор, який дозволить їм перевозити продовольство морем, щоб допомогти найбіднішим людям у світі”, — сказав Макговерн на брифінгу у неділю, 1 травня, в Жешуві (Польща) після візиту до України.

Макговерн наголосив, що брутальна війна Росії б’є не лише по Україні, а й по найбільш вразливих у світі, оскільки Україна постачає пшеницю, кукурудзу, олію та багато іншого до країн по всьому світу, особливо до Африки та Близького Сходу. Також політик відзначив роль України в організаціях з надання допомоги, як Всесвітня продовольча програма ООН.

Ця війна поширює голод по всьому світові. Вона націлена на постачання продовольства, що завдає великого болю всередині України та за її межами. Ціни на продукти харчування зростають, ціни на енергію зростають, і це ставить нас перед перспективою голоду. Яка людина таке робить?”, — поставив риторичне запитання політик.

За словами члена Конгресу, американська делегація також спілкувалася з Президентом України Володимиром Зеленським про важливість постачання допомоги безпосередньо Україні таким чином, щоб вона могла надавати потрібне нужденним: переселенцям, людям у зоні конфлікту, сім’ям в Україні та Польщі.

За даними Всесвітньої продовольчої програми ООН, У портах України заблоковані майже 4,5 млн тонн зерна, які наразі неможливо експортувати, бо морські шляхи закриті через російське військове вторгнення.

Україна шукає нові логістичні маршрути, зокрема залізничні. Одним з нових є маршрут через порт Констанца в Румунії. Також опрацьовуються коридори через Польщу та порти на Балтійському морі.

Наприкінці березня Європейська рада ухвалила рішення, яким доручила Європейській комісії підтримувати продовольчу безпеку та сільське господарство України.

До початку війни Україна входила до топ-5 постачальників зернових і олійних культур, годуючи до 400 млн людей у світі.