Президент Ассоциации портов Украины «Укрпорт» - участник заседания Круглого стола «Налоговые новации в период действия военного положения и их влияние на налогоплательщиков. Вопросы, требующие урегулирования»


10 мая 2022 года, в 11.00, в конференц-зале Украинского союза промышленников и предпринимателей состоялось онлайн- заседание Круглого стола «Налоговые новации в период действия военного положения и их влияние на налогоплательщиков. Вопросы, требующие урегулирования»

 

Ассоциацию портов Украины «Укрпорт» представлял Президент Ассоциации Юрий Борисович Крук.

 

Среди участников – руководители профильных министерств и ведомств, отраслевых объединений бизнеса, научных учреждений:

 

Кинах А.К., Президент УСПП; Гетманцев Д.А., Председатель Комитета Верховной Рады Украины по финансам, налоговой и таможенной политике;

Дроговоз Ю.С. – вице-президент УСПП, председатель Комитета по вопросам налогообложения общегосударственными косвенными налогами (НДС, акцизный налог) Общественного совета при ГНС Украины, член Общественного совета при Министерстве финансов Украины;

Потопальская Т.В. – заместитель председателя Общественного совета при Министерстве финансов Украины, заместитель председателя Общественного совета при ГНС Украины;

Шевцова Т.С. – председатель Налогового комитета Общественного совета при Министерстве финансов Украины, председатель Комитета по вопросам налогообложения общегосударственными прямыми налогами и другие.

На заседании были заслушаны и обсуждены следующие вопросы:

— Проект Закона о внесении изменений в Налоговый кодекс Украины и другие законы Украины относительно отдельных налогов и сборов в период военного, чрезвычайного положения (№7311 от 24.04.2022).

— проблемные вопросы деятельности бизнеса в период военного времени. Декларации и реалии поддержки бизнеса.

— основные изменения в администрировании налогов и сборов.

— особенности администрирования НДС в условиях действия правового режима военного положения: льготы, администрирование, декларирование;

— акцизный налог в условиях военного положения и некоторые вопросы лицензирования.

— имущественные налоги в условиях действия военного положения.

— экологический налог в условиях действия военного положения.

— единый налог по ставке 2%: законодательные ограничения, особенности перехода для плательщиков НДС, общей системы налогообложения, администрирования и декларирования.

— НДФЛ и ЕСВ – военные изменения.

— налог на прибыль предприятий. Рентные платежи.

— финансовая отчетность и ее обязательное опубликование в период военного положения.

Заседание круглого стола состоялось с соблюдением противоэпидемических требований и для большинства участников с использованием возможностей дистанционного участия в режиме онлайн-конференции.

 

Пресс-служба Ассоциации портов Украины «Укрпорт»
Байден підписав закон про ленд-ліз для України


Президент США Джо Байден підписав закон про ленд-ліз для України. Про це повідомила речниця Білого дому Джен Псакі, передає «Європейська правда».

Сьогодні президент підписав акт про ленд-ліз, що розширює наші інструменти для надання Україні необхідної зброї і обладнання”, — сказала Псакі на брифінгу у понеділок, 9 травня.

Вона заздалегідь повідомляла, що президент США планує підписати закон саме 9 травня.

Нагадаємо, минулого тижня Палата представників США схвалила законопроєкт про ленд-ліз, який дозволить більш ефективно надсилати зброю, боєприпаси та обладнання в Україну.

Документ, відомий як Закон про ленд-ліз про оборону демократії України від 2022 року, прискорить передачу в Україну важливого військового обладнання та інших критичних постачань за рахунок скорочення бюрократичної тяганини. Він дозволяє де-факто дарувати обладнання з положеннями, які передбачають, що країни-одержувачі виплатять їх вартість США пізніше.

 
Польща пропонує свої порти для постачання пального до України


Польща допоможе Україні подолати кризу з пальним та забезпечити додаткове постачання нафтопродуктів через свої порти. Про це заявила міністр економіки України Юлія Свириденко, повідомляє урядова прес-служба.

Ми говорили про паливну кризу. Обговорили, якими мають бути транспортні шляхи. Йдеться про постачання з портів Гданськ чи Свиноуйсьце. Ми бачимо велику готовність з боку Польщі допомогти нам розв’язати цю паливну кризу”, — сказала Свириденко на польсько-українському енергетичному форумі, що відбувся у Варшаві в понеділок, 9 травня.

За її словами, зараз Польща може виступати великим транзитером палива для України, забезпечуючи надходження понад 200 тис. тонн продукції щомісячно. Натомість, за останній місяць обсяг надходжень ледве склав 60 тис. тонн.

Так, у Кабміні розраховують, що через польські порти зможуть ввозити нафтопродукти із США, регіону Амстердам—Роттердам—Антверпен (АРА), німецьких, скандинавських і балтійських нафтопереробних заводів. Доставлятися пальне буде комбінованими видами транспорту транспортуючи його через Польщу.

“Вже маємо підтвердження від однієї з провідних польських компаній PERN SA щодо додаткових потужностей. Також, для збільшення відвантажень синхронізували графіки роботи нашої «Укрзалізниці» та польської PKP, які тепер в оперативному режимі можуть миттєво вирішувати проблемні питання. Тож очікуємо, що вже найближчим часом паливні ресурси доставлятимуться швидше, а на українських заправках зникнуть черги”, — запевнила Свириденко.

За словами віце-прем’єра Польщі Яцека Сасіна, Польща є майже 100% імпортером сирої нафти та значною мірою імпортером готової продукції нафтохімії.

Ми можемо бути посередником для України. Є такі прозаїчні труднощі, як різна ширина колії між Польщею та Україною. Тому потрібне ефективне перевантаження транспортом”, — зауважив польський віце-прем’єр.

Він додав, що польські компанії, зокрема державні, також готові допомогти Україні у відновленні зруйнованої війною енергетичної інфраструктури.

Раніше Україна та Польща домовилися про скасування дозволів для міжнародних перевізників, які доставляють паливо в Україну. Тепер бензовози можуть перетинати державний кордон, не витрачаючи час на проходження низки процедур. Нові правила набули чинності з 6 травня.
Україна втрачає $170 млн щодня через блокаду портів — Шмигаль


Україна втрачає $170 млн щодня через блокаду морських портів унаслідок російського військового вторгнення, а експортні можливості нашої країни впали більш ніж на половину. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Як повідомляє «Урядовий портал», у понеділок, 9 травня, Шмигаль і Президент Європейської Ради Шарль Мішель під час спільної робочої поїздки ознайомилися з поточною ситуацією діяльності порту Одеси. Очільник українського уряду, зокрема, наголосив, що у світі вже зараз відчувають наслідки розв’язаної Росією війни для глобальної продовольчої безпеки, адже з 24 лютого судноплавство в Чорному морі зупинено.

Деякі судна були вимушені зайти в порти із зовнішніх рейдів через обстріли, пошкодження, загибель членів екіпажу. Зараз у морських портах України заблоковано майже 70 суден, у тому числі 10 — в Одеському порту. Переважна кількість суден — балкери та судна для перевезення генеральних вантажів. Заблоковано аграрну продукцію, яку Україна планувала постачати до країн Африки, Азії та Європи”, — сказав Шмигаль.

За словами прем’єр-міністра, частину запасів вдалося вивезти автотранспортом і залізницею, інші ж — стоять під обстрілами або захоплені російськими військовими.

Блокування Росією морських портів України уже призвело до різкого зростання цін на пшеницю, кукурудзу та соняшникову олію на світових ринках. І попри наміри агресора створити у світі продовольчу кризу, ми разом маємо зробити все, щоб не допустити голоду в окремих країнах”, — наголосив Шмигаль.

Очільник уряду зазначив, що сьогодні кремль намагається дезінформувати світове суспільство, аби зняти із себе санкції. За його словами, провина у продовольчій кризі лежить лише на Росії.

Президент Європейської Ради Шарль Мішель наголосив, що Одеса відіграє ключову роль у забезпеченні продовольчої безпеки країн усього світу.

Саме зараз в Одесі заблоковано мільйони тонн харчових товарів. А це потенційно означає драматичну ситуацію для багатьох країн світу. Особливо це стосується країн, що розвиваються. І всю відповідальність за цю ситуацію несе Росія”, — сказав Мішель.

Президент Європейської Ради запевнив, що ЄС зробить усе можливе зі свого боку, щоб розв’язати проблему продовольчої катастрофи у світі.

Раніше виконавчий директор Всесвітньої продовольчої програми ООН Девід Бізлі заявив, що війна в Україні та блокування українських портів Росією, що розв’язала цю війну, загрожує економічним колапсом сільського господарства України — країни, яка годує 400 млн осіб у всьому світі.

До російського військового вторгнення Україна щомісяця експортувала до 5 млн тонн сільгосппродукції через порти Одеси і Миколаєва, проте зараз через їх морську блокаду з боку РФ країна може щомісяця перевозити близько 500 тис. тонн зернових. Цей показник можна збільшити до 2-3 млн тонн, наростивши пропускну здатність залізничних і логістичних переходів на кордонах з країнами ЄС.

Україна шукає нові логістичні маршрути, зокрема залізничні. Одним з нових є маршрут через порт Констанца в Румунії. Також опрацьовуються коридори через Польщу та порти на Балтійському морі.

До початку війни Україна входила до топ-5 постачальників зернових і олійних культур у світі.

 
США додали до санкційного списку морські судна та судноплавні компанії Росії


Управління контролю за іноземними активами міністерства фінансів США (OFAC) внесло доповнення до переліку фізичних та юридичних осіб та їх активів, що підпадають під санкції, включивши до нього низку морських суден та судноплавних компаній Росії.

Як повідомила прес-служба мінфіну США, у зв’язку з агресією Росії щодо України під обмеження потрапляють 70 суден різних типів, зареєстрованих у російській юрисдикції.

Санкції також введені щодо таких російських морських компаній: ТОВ «Марін Транс Шипінг», ТОВ «Трансморфлот», ЗАТ «Північне судноплавство», ТОВ «СК Юг», ТОВ «Транспортна компанія «Норд Проект», ТОВ «М-Лізинг» та ТОВ «Оборонлогістика».

У лютому Міністерство фінансів США у зв’язку з військовим вторгненням РФ на територію України ввело додаткові санкції стосовно найбільшої російської морської та вантажної судноплавної компанії «Совкомфлот» та низки інших організацій, що належать або контролюються російським урядом. Аналогічні санкції запроваджено Євросоюзом.

На початку квітня США запровадили санкції проти російської «Об’єднаної суднобудівної корпорації», а також 28 дочірніх компаній ОСК — зокрема, конструкторських бюро «Алмаз», «Рубін», АТ «Балтійський завод», АТ «Невське ПКБ», АТ «Адміралтейські верфі».