Маріупольська інвестиційна група перереєструвалася у Вінниці після окупації Маріуполя


 

Після початку російського військового вторгнення до України компанії, що входять до складу «Маріупольської інвестиційної групи» (МІГ) перереєструвалися на вільній від окупантів території — у Вінниці. Про це повідомив генеральний директор UTA Group, керівник КК «МІГ» Павло Плотніков в інтерв’ю «Портам України».

[У березні] значна частина наших співробітників виїхала з Маріуполя, і стало зрозуміло, які саме підприємства групи компаній МІГ будуть продовжувати роботу, але для цього треба було провести перереєстрацію компаній, бо з маріупольською реєстрацією та реквізитами вести повноцінну зовнішньоекономічну діяльність було проблематично. Наразі більшість компаній групи перереєстровано у Вінниці. З квітня я очолюю групу компаній МІГ задля вирішення поточних операційних, фінансових, стратегічних питань по наших бізнесах. Олег Іванюшенко залишається з нами як співзасновник групи і зв’язує нас з інвесторами”, — розповів Плотніков.

За оцінками Групи МІГ, більш ніж половина працівників змогла виїхати на вільну територію, якусь частину вивезли до Росії, частина залишається в Маріуполі.

Ми в UTA Group розрахувалися з усіма робітниками, хто вийшов на зв’язок, за лютий та березень, а потім змушені були призупинити трудові угоди. Частина людей, які опинилися в різних містах і країнах, просили про звільнення, оскільки хотіли отримувати допомогу по безробіттю або знайшли іншу роботу. Цим співробітникам ми виплатили місячний посадовий оклад, матеріальну допомогу і компенсацію за відпустку. Але ми домовилися, що коли Маріуполь знову буде під українським прапором і ми зможемо відновити роботу наших компаній, усіх покличемо назад”, — повідомив Плотніков.

За словами керівника, зараз продовжує роботу морський напрямок групи, яким займалася компанія «Марітайм Логістікс». Водночас, майно експедиторської компанії «УТА Логістик» та термінал «Укртрансагро» в Маріупольському порту розграбовано і знищено окупантами.

На початку квітня UTA Group, яка володіє зерновим терміналом «УкрТрансАгро» у Маріупольському морському порту, заявила про зупинення роботи.

«Маріупольська інвестиційна група» створена у 2007 році бізнесменом та політиком Олександром Савчуком, який також був президентом та ключовим акціонером групи машинобудівних підприємств «Азовмаш», з метою консолідації всіх його активів у рамках єдиної фінансово-промислової групи. У 2010 році компанію «МІГ» було трансформовано у Керуючу компанію (КК «МІГ») з метою аналізу, розробки та реалізації перспективних напрямків бізнесу. Після смерті Олександра Савчука у 2012 році майно формально перейшло до його вдови Світлани Савчук.

Наприкінці 2021 року у складі акціонерів ТОВ «КК «Маріупольська інвестиційна група» відбулися значні зміни: замість Світлани Савчук власниками 90% у статутному капіталі компанії стали громадянка Великої Британії Бойд Шантель Керол-Енн та громадянка Швейцарії Абдулкадер Піллонель Лейла Ханако. Інші 10%, як і раніше, належать директору МІГ Олегу Іванюшенку. Відповідно змінилася й акціонерна структура всіх активів, які перебувають в управлінні групи.

В управлінні КК «Маріупольська інвестиційна група» перебувають ТОВ «СРЗ» (суднобудування та судноремонт, випуск машинобудівної продукції, стивідорна діяльність; перебуває на стадії банкрутства з травня 2021 року), ТОВ «Укртрансагро» (приймання, зберігання та відвантаження на морські судна зернових та олійних культур, послуги сертифікованого зернового термінала), ТОВ «УТА Логістик» (логістичні та експедиторські послуги), ТОВ «Марітайм Логістикс» (послуги менеджменту морських суден), ТОВ «Мартлет» (фумігаційні послуги) та інші активи.
На час війни керівників держкомпаній і членів наглядових рад призначатимуть без конкурсу


 

На період воєнного стану конкурсний відбір керівників, голів виконавчих органів та членів наглядових рад суб’єктів господарювання державного сектору економіки не проводитиметься.

Таке рішення ухвалене на засіданні Кабінету міністрів у вівторок, 31 травня, повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Призначення на посаду керівників, голів виконавчих органів та членів наглядових рад суб’єктів господарювання, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави і вартість активів яких перевищує 200 млн гривень, та особливо важливих для економіки підприємств здійснюється суб’єктом управління після погодження кандидатур відповідних осіб КМУ без проведення конкурсного відбору”, — написав Мельничук у Telegram.

За його словами, такі посадовці будуть призначатися на строк, який не перевищує строку дії воєнного стану та трьох місяців після його припинення або скасування.

 
Окупанти обстріляли танкер у порту Очаків


У порту Очаків внаслідок влучання одиночного боєприпасу у середу, 1 червня, пошкоджено танкер-хімвоз Brentix (прапор — Танзанія), який перебуває в порту з початку російського вторгнення. Про це пише Maritime Bulletin.

Судно отримало велику пробоїну в районі бака, над ватерлінією. Внаслідок влучання на судні зайнялася пожежа, яка була ліквідована вогнеборцями. Також були пошкоджені внутрішні трубопроводи та обладнання. Постраждалих внаслідок влучання боєприпасу немає.

Зазначається, що судно стоїть у порту без вантажу.

Танкер Brentix збудований у 1980 році, має дедвейт 3,2 тис. тонн. Його менеджером є ТОВ «Фенікс Оіл» (Миколаїв).

24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про початок вторгнення до України. Російські війська обстрілюють та знищують ключові об’єкти інфраструктури, здійснюють масовані обстріли житлових районів українських міст та селищ з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.

З перших днів повномасштабного вторгнення флот РФ поцілив щонайменше у вісім цивільних суден в Азовському і Чорному морях і в Бузькому лимані. Піддаються обстрілам також морські порти. Росіяни називають це «антитерористичною операцією».

 
До України прибуло судно з продовольством для відрізаного через російські обстріли Білгорода-Дністровського


До морського порту Ізмаїл минулого тижня прибуло судно Open Arms некомерційної організації World Central Kitchen (WCK), яка займається забезпеченням харчування після стихійних лих. Про це пишуть місцеві медіа.

Як стало відомо, на борту судна були тонни продовольства. Його вантажівками доставили до Білгород-Дністровський. На думку організації, на даний момент місто ізольоване — через багаторазові ракетні удари по мосту через Дністровський лиман.

Разом із судном прибув і сам засновник організації — іменитий американський шеф-кухар та ресторатор Хосе Рамон Андрес Пуерта.

 
Розблокування портів дозволить відіграти 5-8% падіння економіки — Dragon Capital


 

ВВП України в 2022 році знизиться на 30%, проте розблокування морських портів дало б змогу скоротити падіння економіки до 22-25%. Таку оцінку озвучила головний економіст Dragon Capital Олена Бєлан, інформує «Інтерфакс-Україна».

Падіння на 50% ВВП за підсумками року – це дуже песимістична оцінка. Вона може бути реалізована, якщо у загарбників буде прогрес в окупації нових територій. Але я думаю, що це не відбудеться. Ми можемо говорити про падіння економії на 30%, якщо військові дії будуть загасати. А якщо відкриються порти, то можемо говорити про падіння на 22-25%” — сказала Бєлан під час онлайн-дискусії, організованої CASE.

Керівник аналітичного відділу Concorde Capital Олександр Паращій, у свою чергу, оцінює спад економіки країни в 2022 році в 35-40%.

Навіть якщо війна сьогодні закінчиться, нам вдасться відновити максимум 80% того, що було до лютого (…) В середньому по року у нас буде падіння ближче до 35-45% ВВП”, — сказав він.

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) погіршив прогноз скорочення реального ВВП України у 2022 році до 30% через наслідки російської військової агресії. При цьому, ЄБРР прогнозує у 2023 році відновлення української економіки на 25%.

Міжнародний валютний фонд прогнозує падіння ВВП України у 2022 році на 35% і поки що утримується від оцінок його динаміки в наступні роки через велику невизначеність.

За прогнозом Світового банку, у 2022 році економіка України через війну зазнає падіння на 45,1%.