Адміністрація судноплавства


❗️З метою забезпечення безпеки громадян на водних об’єктах Херсонської області під час воєнного стану та виконання завдань щодо оборони області користування всіма видами водного транспорту на водних об’єктах у межах Херсонської області забороняється до 18 листопада 2022 року включно.

Про відповідні міри повідомляє Херсонська обласна військова адміністрація. З розпорядженням про заборону користування водним транспортом можна ознайомитися за посиланням: https://cutt.ly/WMkUvwQ
Кабмін розширив акваторію морських портів на Дунаї


Кабінет міністрів на засіданні у п’ятницю, 11 листопада, ухвалив рішення про розширення акваторії морських портів Ізмаїл, Рені та «Усть-Дунайськ» на Дунаї. Про це повідомляє «Урядовий портал».

Ми бачимо, що в чергах на вхід до цих портів буває до сотні суден, а тому працюємо над розширенням їх пропускної здатності. Сьогоднішнє рішення уряду спрямоване саме на це. Крім того, воно дозволить підвищити безпеку судноплавства на Дунаї, зокрема контролю та підтримання оголошених глибин”, — наголосив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За останні пів року вантажообіг портів Ізмаїл, Рені та «Усть-Дунайськ» зріс більш ніж у 50 разів — з 30 тис. тонн на місяць до 1,7 млн тонн.

І це не межа. Працюємо над подальшим розширенням їх спроможностей”, — наголосив Шмигаль.

За словами прем’єр-міністра, завдяки відкриттю нових пунктів пропуску та розширенню акваторії дунайських портів Україна зможе наростити експорт та посилити економічну стабільність.
ВАКС виправдав колишнього начальника Бердянського порту у справі про розтрату


Колегія суддів Вищого антикорупційного суду (ВАКС) винесла виправдальний вирок колишньому начальникові Адміністрації Бердянського морського порту Олександру Барчану. Про це повідомила прес-служба ВАКС.

Барчана обвинувачували у вчиненні зловживання службовим становищем та службовому підробленні при здійсненні закупівлі в 2018-2019 роках, проте суд визнав його провину не доведеною.

Антикорсуд установив недоведеність учинення зловживання службовим становищем за попередньою змовою групою осіб. Як установив суд, після порушення провадження в справі, договір закупівлі був розірваний, предмет закупівлі повернули постачальнику, а кошти, сплачені за договором — повернуті Адміністрації морських портів України”, — ідеться в аргументації суду.

Колишню керівницю компанії-постачальника Наталію Панченко, яка також проходила у цій справі, суд визнав винною у службовому підробленні, засудив до обмеження волі строком на один рік, але звільнив від покарання у зв’язку з закінченням строків давності.

У серпні 2021 року Міністерство інфраструктури припинило повноваження Олександра Барчана, який очолював адміністрацію Бердянського порту з жовтня 2016 року, та призначило на цю посаду Тараса Вернибу.

У лютому 2020 року детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) затримали начальника Адміністрації Бердянського морського порту Олександра Барчана за підозрою у зловживанні службовим становищем (ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України) при здійсненні держзакупівлі, внаслідок чого держпідприємству завдано збитків у розмірі 2,49 млн грн.

Також затримано було заступника начальника Адміністрації Бердянського порту Віталія Бур’яна, інженера відділу матеріально-технічного забезпечення підприємства та екс-керівника комерційної компанії.

НАБУ та САП ведуть розслідування цієї справи з лютого 2019 року.

 
Зерновий коридор: з портів Великої Одеси відправлено 400 тис. тонн продовольства за два дні


В рамках реалізації Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування морські порти Одеса, Чорноморськ та «Південний» відправили 456 суден, які експортували 10,7 млн тонн агропродукції до країн Азії, Африки та Європи. Про це повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури.

У неділю й понеділок, 13 та 14 листопада, порти Великої Одеси відправили 12 суден з 400 тис. тонн агропродукції. У тому числі відправлено балкери Stavros та Cebihan, які доставлять 55 тис. тонн української пшениці до Оману. Також 55 тис. тонн йдуть до Ємену, мешканці якого перебувають на межі голоду. До Лівії 25 тис. тонн зерна забрав балкер East Wind 1.

За два дні порти Великої Одеси прийняли під завантаження 8 суден. Сукупна вантажовмісткість складає 200 тис. тонн агропродукції.

Зерновим коридором наразі в напрямку України рухаються ще шість суден для завантаження 317 тис. тонн агропродукції.

Наприкінці липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Аналогічну угоду ООН та Туреччина підписали з Росією. Угоди діятимуть протягом трьох місяців із можливістю продовження.

Перше завантажене судно в рамках Ініціативи вийшло з Одеського порту 1 серпня. Перше судно під завантаження зайшло до порту Чорноморськ 7 серпня і залишило порт 13 серпня.