

23 травня 2023 року в офісі Асоціації портів України «Укрпорт» пройшла робоча нарада з питань кранових перевантажувальних комплексів з керованим експлуатаційним ресурсом, організована і проведена Асоціацією «Укрпорт» разом з експертно-технічним центром «Діалаб».
В роботі наради взяли участь від Асоціації «УКРПОРТ» – Президент Асоціації Ю.Б.Крук, Генеральний директор Асоціації О.С.Леснік, член Ради Асоціації «Укрпорт»,Почесний президент Одеського морського порту М.П.Павлюк; від Одеського національного морського університету – Доктор технічних наук, проф. В.М. Пустовий; від Експертно-технічного центру «Діалаб» – Генеральний директор В.М. Пустовий, директор М.В. Триколенко, технічний директор, к.т.н., доцент кафедри «ПТМ та ІПТО» П.О. Семенов, заступники директорів з експлуатації, головні інженери, начальники механізації державних підприємств морських торговельних портів Одеса, Чорноморськ, Південний, Ізмаїл, Рені, та приватних стивідорних компаній «Металзюкрайн корп ЛТД», «НОВОТЕХ-ТЕРМІНАЛ»,«УНСК», «НОВОЛОГ», «Бруклін-Київ», «ТГТ ФОРВАРД», «Свіфт-Сервіс», «ПОРТ СЕРВІС ПЛЮС».
На нараді були заслухані та обговорені інформації:
– Доктора технічних наук, проф. ОНМУ, генерального директора Експертно-технічного центру ТОВ «Фірма «Діалаб» В.М.Пустового про результати комплексних досліджень щодо наявного фактичного стану парку портальних кранів в морських портах України та пропозиції щодо впровадження сучасної технології та технічної експлуатації портових кранів із керованим експлуатаційним ресурсом для вантажопереробки генеральних, навалювальних та контейнерних вантажів в портах.
– Представників компаній – виробників портальних кранів та іншої портової перевантажувальної техніки:
Також були заслухані та обговорені питання та пропозиції представників портів та підприємств галузі присутніх на нараді.
Наприкінці засідання учасники заходу прийняли наступне рішення:
1.Прийняти до відома інформацію про результати комплексних досліджень щодо наявного стану парку портальних кранів в морських портах України та пропозиції щодо впровадження сучасної технології та технічної експлуатації портових кранів із керованим експлуатаційним ресурсом для вантажопереробки генеральних, навалювальних та контейнерних вантажів в портах, про виробництво портальних кранів та іншої портової перевантажувальної техніки – компаній «Лібхерр» (Німеччина) та «Бедескі» (Італія), а також пропозиції представників портів та підприємств галузі присутніх на нараді.
– розпочати підготовку проектів “перезавантаження” п’яти основних портів галузі:
«МТП «Южний»; «Ізмаїльський МТП»; «Одеський МТП»; «МТП «Чорноморськ»; «Ренійський МТП».
– приступити до перепідготовки та навчання спеціалістів відділів механізації портів новим технологіям вантажопереробки на кафедрі “Підйомно-транспортних машин…” ОНМУ.
Планується організувати короткострокові курси для перепідготовки механіків відділів механізації портів.
– Звернутись з проханням до Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України щодо визначення можливих варіантів вирішення питань фінансування робіт з «перезавантаження» портової механізації портів України (в тому числі – за підтримки міжнародних партнерів України).
Розрахунки щодо необхідних обсягів фінансування з відповідним обґрунтуванням по кожному конкретному підприємству можуть бути представлені міністерству згідно із наданими ним рекомендаціями та вимогами.
Прес-служба Асоціації портів України «Укрпорт»