Siemens пропонує встановити плавучі електростанції біля Одеси, Миколаєва й Ізмаїла


Німецька Siemens Energy звернулася до уряду України з пропозицією розміщення своїх плавучих електростанцій в акваторіях біля Одеси, Миколаєва й Ізмаїла, пише «Forbes.Україна».

За даними видання, Siemens пропонує Україні електростанції потужністю 150-300 MВт, розміщені на суднах з осадкою від 5 метрів. Для виробництва електроенергії на них спалюють скраплений природний газ, мазут або біодизель. За допомогою кабелів судна з’єднуються з наземною мережею.

В «Укренерго» прокоментували виданню, що держкомпанія не веде жодних перемовин щодо плавучих електростанцій. А прес-служба Міністерства енергетики відмовилася від коментарів на цю тему.

Разом з тим один з чиновників анонімно проінформував: «Перемовини дійсно були. Але поки це вилами по воді, більш схоже на просування комерційних інтересів, тому ми обережні».

Раніше стало відомо, що турецька електроенергетична компанія Karpowership веде перемовини про відправлення до України трьох суден-електростанцій загальною потужністю 300 МВт для постачання електроенергії до енергетичної інфраструктури.