Рени Измаил Усть-Дунайск Белгород-Днестровский Ильичевск Одесса Южный Николаев Октябрьск Херсон Евпатория Севастополь Ялта Феодосия Керчь Бердянск Мариуполь Скадовск

Члены ассоциации

Корпоративные новости

Партнеры

Содружество

Официальные сайты

Поздравления

Погода
20°
ясно
влажность: 72%
ветер: 4m/s ЮЮЗ
Ш 20 • Д 20
23°
Сбб
19°
Вск
16°
Пон
15°
Втр
14°
Срд
image_pdfimage_print

 

13 квітня відбувся круглий стіл-вебінар організований Асоціацією міжнародних експедиторів України за технічної підтримки A2 Solutions на тему «Критична логістика воєнного стану».

Провідні експерти-практики торкнулися питання оформлення вантажів у нинішніх умовах, поговорили про функціонування контейнерних ліній, проаналізувати умови роботи портів і терміналів, а також залізничної інфраструктури. Окрім того, експерти спілкувалися про багато інших важливих питань.

Президент АМЕУ Віктор Берестенко розповів про звернення FIATA щодо підтримки експедиторів та сприяння у наданні Україні гуманітарної допомоги. Також він торкнувся питання про звернення до МІУ з метою зменшення додаткових витрат експедиторів за зберігання вантажів у період воєнного стану, а ще згадав звернення АМПУ до світових контейнерних ліній. Оскільки взаємодія з експедиторами з інших країн є не менш важливою, Віктор Берестенко розповів про звернення АМЕУ до Турецької та Румунської асоціацій експедиторів та органів влади стосовно спрощення процедури обробки вантажів.

Андрій Артеменко, начальник управління забезпечення митного контролю та оформлення Одеської митниці розповів, як працює митниця зараз, а також відповів на ряд актуальних запитань. Зокрема, одне з них стосувалося того, яка з постанов Кабміну є чинною на даний момент – Постанова 330 чи Постанова 236. За словами Андрія Володимировича, варто користуватися Постановою 330. Були дані відповіді ще на деякі питання, важливі для учасників круглого столу. Андрій Артеменко та Віктор Берестенко зійшлися на тому, як важливо при транспортуванні товару через митницю вказувати його реальну вартість та справно сплачувати податки, адже поповнення бюджету є спільною перемогою на логістичному фронті.

Юрій Кононенко, який очолює Ренійський філіал АМПУ розповів про те, яким був стан справ до війни, та з якими складнощами стикається галузь зараз в умовах блокування портів.

Андрій Кузьменко, директор ZIM в Україні, зазначив, що навіть після перемоги швидкого вирішення проблеми відновлення судноплавства не буде. За його словами, блокування українських портів, дається РФ легко. Тому можна припустити, що на цей важіль тиснутимуть довго.

Степан Гладишев, CEO в LLC MGTrans FFC, cказав, що зараз настав час відкритості, коли представники транспортно-експедиторської галузі мають ділитися досвідом, аби втримати її функціонування. У своєму виступі він сфокусувався на темі перевезень автомобільним та залізничним транспортом до України. Також експерт розповів про запити експортного напрямку. Окрім того, Степан Гладишев зауважив, що транспортно-експедиторські компанії зіткнулися зі схожими проблемами. Водночас, розповідаючи про діяльність своєї компанії, зазначив, що зараз мало комерційних вантажів, а криті вагони, які були в оренді, задіяні в транспортуванні гуманітарної допомоги.

Олександр Благодір, який є головою ради АсМАП в Одеській та Миколаївській областях та директором компанії «МАН-СЕРВІС», торкнувся теми ліцензування міжнародних перевезень. Також він сказав про потребу у вантажних прикордонних переходах, через які проходитимуть саме вантажівки. За його словами, є проблеми з великим часом перебування на переході, внаслідок чого ціна за перевезення стає неконкурентною. Важливо забезпечити швидкість доставки вантажів, вважає експерт. Також він детально торкнувся сум депозитів за контейнери від контейнерних поромних ліній та підкреслив, що це ускладнює функціонування галузі в цілому.

Віталій Нікула, заступник генерального директора ТОВ «Поромний комплекс Орлівка», говорив про гуманітарні та комерційні вантажі й наголошував, наскільки важливо, щоб не простоювали саме гуманітарні вантажі. Акцентував, що у ТОВ «Поромний комплекс Орлівка» вони проходять без плати за перевезення. Також експерт розповів про перетарку пелетних вантажів, процес розвантаження та наголосив на важливості сприяння суб’єктам ЗЕД.

Далі виступила Ганна Хахва, асоційований партнер GOL. Вона розповіла про складнощі роботи та те, що експедитори зараз працюють на межах своїх можливостей. Поговорили про імпорт до Румунії, з яким є великі проблеми. На жаль, за словами Ганни, від румунської сторони часто немає належного розуміння й лояльності. Ідентичне можна сказати про взаємодію з Туреччиною, яка зараз дуже ускладнена. Зокрема Україна часто не може отримати критично важливі для себе вантажі, наприклад – пестициди для аграріїв. Багато таких вантажів, простоюючи, просто втрачають актуальність. Віктор Берестенко та радник президента АсМАП Костянтин Савченко долучилися до розмови та обговорили реальні важелі впливу на згадану ситуацію.

Ганна Петрухненко, керівник напрямку контейнерних поїздів ТІС, торкнулася теми перебудови логістичних ланцюгів та розробки альтернативних шляхів. Звісно, за її словами, вони не замінять моря, оскільки мають недостатню пропускну здатність, однак це усе одно певна альтернатива.

Таким було спілкування представників транспортно-логістичної сфери в рамках круглого столу. Як показує практика, планувати діяльність наперед стає усе важче, але саме взаємодія та обмін досвідом допомагають вчасно і професійно реагувати на виклики, з якими стикається галузь сьогодні.

 


Дни рождения

АКТУАЛЬНО

Официально

Позиция

Объявления

Календарь

Сентябрь 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Авг    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Архивы

Кто онлайн

22 посетителей онлайн
2 гостей, 20 bots, 0 зарегистрированных