Рени Измаил Усть-Дунайск Белгород-Днестровский Ильичевск Одесса Южный Николаев Октябрьск Херсон Евпатория Севастополь Ялта Феодосия Керчь Бердянск Мариуполь Скадовск

Члены ассоциации

Корпоративные новости

Партнеры

Содружество

Официальные сайты

Поздравления

Погода
23°
облачно с прояснениями
влажность: 69%
ветер: 2m/s ЗЮЗ
Ш 23 • Д 23
26°
Срд
27°
Чтв
29°
Птн
27°
Сбб
26°
Вск
image_pdfimage_print

Світовий банк в оновленому прогнозі погіршив прогноз світового ВВП з 4,1% до 2,9% через російську війну проти України, яка посилила загрозу стагфляції економіки світу. Про це пише «Економічна правда».

В оновленому звіті Global Economic Prospects Світовий банк пояснює, що війна проти України призводить до високих цін на сировину, посилює перебої в постачанні, продовольчу кризу та бідність, підбурює інфляцію, сприяє погіршенню фінансових умов, посилює фінансову вразливість та посилює невизначеність політики.

Прогнози зростання в країнах, що розвиваються, цьогоріч було знижено з 4,6% до 3,4% через негативні побічні ефекти від російського вторгнення в Україну. Аналітики зауважують, що наслідки війни нівелюють будь-яку короткострокову вигоду для країн-експортерів сировини через підвищення цін на енергоносії.

Відновлення в наступному році також не прогнозується: світове зростання лише незначно підвищиться до 3% у 2023 році (у попередньому прогнозі очікувалося зростання у 3,2%), оскільки такі чинники як високі ціни на сировину та посилення монетарної політики триватимуть надалі.

У Світовому банку наголошують, що існує багато ризиків для чинного прогнозу — зокрема, посилання «геополітичної напруженості», зростання загрози стагфляції та фінансової нестабільності, проблеми у постачанні та погіршення продовольчої безпеки.

Глобальна інфляція стрімко зросла з найнижчого рівня в середині 2020 року через відновлення світового попиту, бракпропозиції та зростання цін на продукти харчування та енергоносії, особливо після вторгнення Росії в Україну. Ринки очікують, що інфляція досягне піку в середині 2022 року, після чого уповільниться і залишиться на високому рівні.

При цьому економічне зростання рухається в протилежному напрямку: воно різко скоротилося з початку року і, як очікується, залишиться нижче середнього рівня 2010-х років до кінця десятиліття.

У світлі цих подій ризик стагфляції, поєднання високої інфляції та повільного зростання, зріс”, — наголошує Світовий банк.

Зазначається, що відновлення від стагфляції 1970-х років вимагало різкого підвищення процентних ставок чільними центральними банками з розвиненою економікою для сповільнення інфляції, що спричинило рецесію та низку фінансових криз у країнах з економікою, що розвивається. Аналітики попереджають, що такі країни можуть знову зіткнуться з серйозними проблемами через підвищену фінансову вразливість та ослаблення фундаментальних факторів зростання.

Крім того, вважають у Світовому банку, негативні наслідки війни будуть найбільш серйозними для Європи та Центральної Азії, де, за прогнозами, виробництво різко скоротиться цьогоріч. Зростання виробництва сповільниться в усіх інших регіонах, крім Близького Сходу та Північної Африки, де переваги вищих цін на енергоносії для експортерів переважать негативний вплив цих цін на економіку інших країн регіону.

Оцінка СБ свідчить про те, що спричинений війною сплеск цін на енергоносії може знизити світове виробництво на 0,8% за два роки.

У 2021 році рівень зростання світової економіки становив 5,7%.

 


Дни рождения

АКТУАЛЬНО

Официально

Позиция

Объявления

Календарь

Август 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Июл    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Архивы

Кто онлайн

12 посетителей онлайн
3 гостей, 9 bots, 0 зарегистрированных